Bendruomenės pareigūnų šviečiamoji veikla – mokiniams

Data

2017 12 19

Įvertinimas
0
i76_phpoarkOhAM.jpg

Kupiškio rajono ugdymo įstaigos ir Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kupiškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai aktyviai bendradarbiauja, nuolat rengia įvairias prevencines akcijas, organizuoja paskaitas aktualiomis temomis įvairaus amžiaus mokiniams.

Susitikimų metu su pradinių klasių mokiniais, bendruomenės pareigūnai priminė saugaus elgesio taisykles gatvėje, paaiškino, kaip reikia elgtis kelyje šviesiuoju ir tamsiuoju paros metu, važiuojant dviračiu, automobiliu, ką reikia daryti užkalbinus nepažįstamam žmogui. Aiškinta, kodėl reikia elgtis vienaip, o ne kitaip, kokios pasekmės laukia tų, kurie nesilaiko saugaus elgesio taisyklių. Vaikai mokėsi teisingai užsidėti dviratininko šalmą, kaip teisingai prisegti ar užsidėti atšvaitą, kad jis būtų gerai matomas kitiems eismo dalyviams ir iš tikrųjų padėtų tamsiuoju paros metu. Aktyviausi mokiniai paskatinti – gavo dovanų spalvinimo knygelių, tušinukų, užrašų knygelių, balionų ir kitų atminimo daiktelių.

Aukštesniųjų klasių mokiniams ir gimnazistams kalbėta apie nepilnamečių atsakomybę už padarytus teisės pažeidimus – nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą, viešosios rimties trikdymą, Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme nustatytas tabako gaminių ar susijusių gaminių vartojimo ar jų turėjimo ribojimo pažeidimą, civilinių pirotechnikos priemonių įsigijimo, naudojimo tvarkos pažeidimą, girtų nepilnamečių pasirodymą viešosiose vietose, taip pat alkoholinių gėrimų ir kitų naudojant spiritą pagamintų svaigalų vartojimą ar turėjimą, kai tai daro ne jaunesni negu šešiolikos, bet jaunesni negu aštuoniolikos metų asmenys.

Pareigūnai priminė, kad nuo spalio 1 d. iki balandžio 30 d. vaikams ir paaugliams iki 16 metų amžiaus leidžiama lankytis viešosiose vietose ir renginiuose iki 21 val., o paaugliams nuo 16 iki 18 metų – iki 22 val. Susitikimų metu pareigūnės atsakė į mokiniams rūpimus klausimus.

Susitikimuose primenama, kad negalima toleruoti patyčių ir smurto, patariama, kaip apsisaugoti nuo vagių ir sukčių, kalbama apie prekybą žmonėmis. Artėjant šventiniam laikotarpiui, linkima saugiai leisti laisvalaikį ir kalbama apie tai, kad besirūpindami vieni kitais kuriame saugesnę gyvenamąją aplinką.

Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos administracijos iniciatyva surengti prevenciniai teritorijos tikrinimai siekiant išsiaiškinti Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme nustatytas tabako gaminių ar susijusių gaminių vartojimo ar jų turėjimo ribojimo pažeidimų atvejus.

Bendruomenės pareigūnė Gintarė Šližytė kartu su Pagalbos ir specialiojo socialinio emocinio vertybinio pilietinio ugdymo komandos vadove Audrone Matuzevičiene tikrino gimnazijos teritoriją, šalia esančias viešas vietas, daugiabučių ir namų kiemus, laiptines, žaidimo aikšteles ir kitas rūkalių pamėgtas vietas. Patikrinimų metu nepilnamečių daromų nusižengimų nenustatyta. Tokie patikrinimai Kupiškio mieste ir rajone rengiami nuolat.