Į teisiamųjų suolą netrukus sės du panevėžiečiai

Data

2019 06 21

Įvertinimas
0
647_5752f85abf2f4318378c90f0c31b32f8.jpg

Panevėžio apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui perduota byla, kurioje du panevėžiečiai kaltinami neteisėtai disponavę labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu ir jų kontrabanda į Lietuvą veikiant organizuotoje grupėje. Po sėkmingos Panevėžio teisėsaugos pareigūnų operacijos į juodąją rinką nepateko beveik 24 kilogramai kanapių.

Į teisiamųjų suolą netrukus sės 50-metis E. K. ir 43 metų J. V. Įtariama, kad pastarasis pernai sumanė užsidirbti pinigų gabendamas į Lietuvą narkotines medžiagas ir į pagalbą pasitelkė E. K.

Praėjusių metų rugsėjo viduryje Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, turėdami žvalgybinės informacijos, miške netoli Panevėžio sulaikė E. K. ir J. V. Jie iš visureigyje įrengtos slaptavietės išiminėjo paketus su galimai narkotine medžiaga. Vėliau ekspertai nustatė, kad tai – 23,910 kg antžeminių kanapių dalių.

Ikiteisminio tyrimo metu duomenimis, šias narkotines medžiagas kelios dienos iki sulaikymo E. K. kontrabanda įvežė į Lietuvą. Manoma, kad specialiai tam tikslui buvo nupirktas apynaujis visureigis, jo dugne įrengta slėptuvė.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavusio Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Sauliaus Daunoravičiaus teigimu, kaltinamieji galimai buvo kruopščiai suplanavę savo veiksmus, pasiskirstę vaidmenimis, laikėsi konspiracijos. „Tačiau Panevėžio kriminalistų jiems pergudrauti nepavyko, kaltinamieji buvo sulaikyti su labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu“, – sakė prokuroras.

Byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui. Baudžiamasis kodeksas už disponavimą labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu numato laisvės atėmimą nuo 10 iki 15 metų, o už jų kontrabandą – nuo 3 iki 10 metų.