Kaimynų diena minima

Data

2019 05 31

Įvertinimas
0
20190604_1.jpg

Europos kaimynų diena minima gegužės 24 d. Šios dienos minėjimas, skirtas skatinti bendravimą ir socialinį solidarumą. Ši diena minima visoje Europoje. Juo siekiama, kad Europos žmonės geriau pažintų vieni kitus, bendrautų tarpusavyje, darniai sutartų su kaimynystėje gyvenančiu kaimynu.

Paskutinėmis gegužės mėnesio dienomis, šią dieną paminėjo ir Pasvalio kraštas. Renginį organizavo Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio rajono policijos komisariatas kartu su Vaškų seniūnija. Renginį finansavo Pasvalio rajono savivaldybė.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio rajono policijos komisariato konkurse „Saugiausia seniūnija 2018m.“ Vaškų seniūnija išrinkta saugiausia Pasvalio rajone. Siekiant aktyvinti Saugių kaimynysčių grupių judėjimą, šiemet šventei paminėti pasirinktas Pasvalio krašto Saugių kaimynysčių grupių sueigos formatas.

Renginį vedė Pasvalio rajono Vaškų bendruomenės pirmininkė Larisa Tuominienė. Renginyje svečiavosi Pasvalio rajono savivaldybės vicemeras Stanislovas Kiudis ir Pasvalio rajono bendruomenių asociacijos pirmininkė Helena Simonaitienė, kurie pasveikino susirinkusiuosius su puikia švente ir palinkėjo gražaus renginio. Pasvalio rajono savivaldybės administracijos Vaškų seniūnijos seniūnas Kęstutis Jasėnas pasidžiaugė, kad Vaškų seniūnija išrinkta saugiausia 2018 m. Pasvalio rajono seniūnija. Renginyje dalyvavusi Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Gintarė Meškienė apžvelgė Pasvalio rajone vykusio konkurso „Sausinusia seniūnija 2018 m.“ nuostatus ir vertinimo kriterijus. Gintarė Meškienė informavo, kad Pasvalio rajone yra 27 Saugios kaimynystės grupės ir pasidžiaugė, kad idėjos pasirašyti trišalę sutartį kyla iš pačių gyventojų.

Renginio metu pasirašytos dvi Saugios kaimynystės sutartys: Pasvalio rajono Vaškių seniūnijos Payslykio k., Dvaro g. gyventojų grupės, kurios pirmininkas policijos rėmėjas Gintautas Albertas Krikštopaitis ir Pasvalio rajono Pušaloto miestelio Savanorių gatvės daugiabučio gyventojų grupė, kurios pirmininkė Vera Mašalienė. G. Meškienė pasidžiaugė kad Pasvalio rajono Pušaloto seniūnė Paulina Stravinskienė ir Vaškų seniūnas Kęstutis Jasėnas labai palaiko Saugių kaimynysčių grupių idėją ir skatina gyventojus burtis į Saugios kaimynystės grupes.

Po sutarčių pasirašymo G. Meškienė pristatė policijos profesiją, įvardino darbo privalumus, paskatino susirinkusiuosius tapti jei ne policijos pareigūnais, tai policijos rėmėjais ir taip kartu bendradarbiaujant kurti saugią aplinką. Jaunieji policijos rėmėjai Urtė Prakapaitė ir Danielius Kaziulis kartu su policijos rėmėju Gintautu Albertu Krikštopaičiu pristatė jaunųjų policijos rėmėjų ir policijos rėmėjų veiklas policijoje, bendruomenėse prisidedant prie viešos tvarkos, prevencijos, eismo saugumo užtikrinimo. G. Meškienė priminė, kad Pasvalio kultūros centro Vaškų skyriaus administratorius Mindaugas Garalevičius yra policijos Lėlių teatro įkūrėjas ir į savo veiklas aktyviai įtraukia jaunuosius policijos rėmėjus.

Pasibaigus oficialiajai daliai, į renginį atvykusių komandų laukė Saugių kaimynystės grupių žaidynės. Žaidynės organizuotos komandinio darbo stiprinimui ir Saugios kaimynystės grupės narių vaidmenų pasiskirstymui išryškinti. Komandos vykdė stebėtojų, skambintojų, pasakotojų, vagies sulaikytojų rungtis. Žaidynių rezultatų laukimas neprailgo, nes renginio dalyviai galėjo jėgas išbandyti taip pat policijos rėmėjų ir jaunųjų policijos rėmėjų organizuotose lauko laisvalaikio rungtyse bei meninėse edukacinėse erdvėse gaminant atšvaitus.

G. Meškienė padėkojo renginį padėjusiems organizuoti ir renginyje dalyvavusiems bei palinkėjo, kad šis renginys taptų tradicija Pasvalio krašte.