Kupiškio r. PK bendruomenės pareigūnė rugpjūčio mėnesį organizavo susitikimus.

Data

2019 08 29

Įvertinimas
0
1.jpg

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kupiškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė rugpjūčio mėnesį organizavo susitikimą su Kupiškio socialinių paslaugų centro, Subačiaus senelių globos namų gyventojais. Susitikimo metu kalbėta, kaip apsisaugoti nuo sukčiavimo, smurtinių nusikaltimų, kišenvagysčių. Su jaunąją policijos rėmėja Kupiškio mieste, viešose vietose bendrauta su senyvo amžiaus žmonėmis, įteikta informacinė medžiaga primenanti kokie sukčiavimo atvejai pasitaiko dažniausiai, ką daryti sulaukus ,,Netikėto'' skambučio, kita naudinga informacija.

Siekiant užkirsti kelią sukčiavimams, primename, kad:

Dažniausiai pasitaikantys sukčiavimo atvejai:

1. Melagingi skambučiai, kad jūsų artimasis pateko į nelaimę ir būtina jam perduoti pinigus.

2. Romantiški santykiai su tikslu apgauti.

3. Melagingi pranešimai apie laimėta loteriją.

4. Netikri darbuotojai, kurie siekia patekti į Jūsų namus ir pasisavinti Jūsų santaupas.

Sulaukus įtartino skambučio:

1. Paprašykite ,,skambintojo'' Jums paskambinti vėliau - raskite pasiteisinimą ir laimėkite laiko susivokti kas vyksta;

2. Nepriimkite jokių sprendimų vienas – paskambinkite artimiesiems, nueikite pas kaimynus – paaiškinkite situaciją ir paprašykite pagalbos;

3. Neatskleiskite jokių asmeninių duomenų – asmens kodo, elektroninės bankininkystės kodų ir kt. - darbuotojai, pareigūnai ir kiti tarnautojai telefonu neprašo pateikti duomenų.

 

Netikėti svečiai – galimi apsimetėliai?

Labai svarbu:

Neįsileisti į namus nepažįstamų asmenų, kurie prisistato socialiniais, policijos, mokesčių inspekcijos ar kitų įstaigų darbuotojais.

Atėjus darbuotojams prieš įsileisdami Juos susisiekite su tarnyba iš kurios jie atėjo ir įsitikinkite, kad jie nėra apsimetėliai.

Susirinkite kuo daugiau informacijos apie ateinantį žmogų – paprašykite darbuotojo pažymėjimo, paklauskite jo vardo, pavardės, pareigų, kontaktų ir viršininko telefono numerio. Jei pastebėsite, kad ,,darbuotojai'' pasimeta, atsisakykite jį įsileisti.

Kilus įtarimams paskambinkite kaimynams, kurie galėtų greitai ateiti pas Jus ir padėtų neapsigauti. Jei tokių asmenų nėra, skambinkite 112.

 

Atsižvelgiant į Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2019 metų rugpjūčio 28 paros įvykius, rekomenduojame ir prašome itin didelį dėmesį atkreipti į rekomendaciją – NEĮSILEISTI Į NAMUS NEPAŽĮSTAMŲ ASMENŲ. Per vieną parą apskrityje buvo įvykdytos dvi vagystės, kai žmonės į namus įsileido tariamus vandens skaitliukų tikrintojus, kai po šių apsilankymo buvo pasigesta namuose buvusių pinigų. Linkime gyventi saugiai, rūpintis savo turimu turtu ir kartu su policija siekti bendro rezultato, kad vagysčių skaičius rajone mažėtų.