Palangiškio noras išsisukti ir apkaltinti policijos pareigūnus neišdegė.

Data

2020 04 17

Įvertinimas
0
ivykio-vietoje-5a7823fb92c8f.jpg

      2018-02-05 apie 9.50 val. Panevėžio apskr. VPK gauta informacija, kad iš Latvijos Respublikos į Lietuvos Respubliką važiuoja Estijoje pavogtas automobilis „BMW“. Panevėžio apskr. VPK Patrulių kuopos pareigūnų ekipažas minėtą automobilį pastebėjo kelyje A10. Automobilio „BMW” vairuotojas supratęs, jog stabdomas būtent jis, staiga padidino greitį, pavojingai lenkė kitus automobilius, taip keldamas pavojų kitiems eismo dalyviams. Per garsiakalbį kelis kartus automobilio „BMW“ vairuotojas buvo įspėtas, kad šiam nesustojus, bus panaudotas tarnybinis šaunamasis ginklas, vairuotojas visiškai nereagavo, važiavo 150-200 km/h greičiu, pavojingai manevravo, todėl pareigūnai panaudojo šaunamąjį ginklą. Tačiau ir po to vairuotojas automobilio nesustabdė, kurį laiką važiavo. Šiauriniame aplinkkelio 12 km., nesuvaldęs automobilio atsitrenkė į priešais atvažiuojantį automobilį „Nissan“. Eismo įvykio metu buvo sunkiai sutrikdyta automobiliu „Nissan“ važiavusių 3 asmenų sveikata.

      „BMW“ vairavęs vyras kreipėsi į Panevėžio apygardos prokuratūrą, dėl policijos pareigūno veiksmų, panaudojant tarnybinį šaunamąjį ginklą. Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad būtent pareiškėjo veiksmai sukėlė avariją, kurios metu buvo sužaloti trys asmenys. „BMW“ automobilį vairavęs vyras jo nesuvaldė, ne dėl to, kad policijos pareigūnas panaudojo šaunamąjį ginklą ir peršovė  automobilio padangas, o dėl to, kad jis važiavo dideliu, žymiai viršijančiu leistiną, greičiu ir nesugebėjo suvaldyti automobilio, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su kitomis transporto priemonėmis. Be to, nustatyta, kad policijos pareigūnai veikė pagal bendrųjų pareigūno pareigų nuolatinio vykdymo principą ir susiklosčiusioje situacijoje, turėjo teisinį pagrindą panaudoti šaunamąjį ginklą.

      Skaudų eismo įvykį sukėlęs pavogto „BMW“ vairuotojas, advokatų pagalba, skųsdamas tiek prokurorų, tiek teismų sprendimus, siekė likti nekaltu. Galutiniu ir neskundžiamu Panevėžio apygardos teismo sprendimu buvo pripažinta, kad policijos pareigūnai veikė teisėtai ir tarnybinis ginklas buvo panaudotas įvertinus visas aplinkybes ir laikantis galiojančių teisės aktų reikalavimų.

      Policijos pareigūnams, visu tuo laiku, buvo teikiama visokeriopa teisinė ir psichologinė pagalba. Pasak Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovo R. Bobino, ne tik šiuo atveju, bet ir visais kitais, kai policijos pareigūnas, siekdamas užkirsti kelią sunkioms pasekmėms, pasielgia principingai ir kvalifikuotai, visada sulauks visokeriopos institucinės paramos ir pagalbos.