Paskelbtas nuosprendis jauno panevėžiečio nužudymo byloje

Data

2018 06 13

Įvertinimas
0
DSC_1385.JPG

Panevėžio apygardos teisme dviems jaunuoliams paskelbtas apkaltinamasis nuosprendis dėl nužudymo. Jie su dar vienu bičiuliu pripažinti kaltais ir dėl nužudytojo draugo sumušimo.

 

Pernai, balandžio 23-iosios naktį, Panevėžio privačių namų rajone šalia pušyno buvo rastas be gyvybės ženklų gulintis 25 metų panevėžietis. Jauno vyro gyvybės iškviestiems greitosios pagalbos medikams išgelbėti nepavyko.

 

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimų valdybos pareigūnai mažiau nei per dvi paras nustatė ir sulaikė įtariamuosius. Tyrimui vadovavusi Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Valdemara Chodorcevičienė per mažiau nei pusę metų baigė šį ikiteisminį tyrimą ir perdavė bylą į teismą.

 

Ikiteisminį tyrimą atliekantys pareigūnai nustatė, kad netoliese gyvenantį jauną vyrą, einantį miškeliu su dviem jaunesniais draugais, naktį užpuolė keli jaunuoliai. Vienas iš užpultųjų spėjo pabėgti. Likę du buvo mušami, spardomi, daužomi medine lazda. Vienam sumuštajam pavyko pasiekti namus, jis buvo skubiai išvežtas į ligoninę. O netrukus griovyje netoli muštynių vietos surastam jo draugui medikai padėti nebegalėjo.

 

Kaltinimai dėl nužudymo iš chuliganiškų paskatų veikiant bendrininkų grupėje, nesunkaus sveikatos sutrikdymo bei viešosios tvarkos pažeidimo pateikti 19-mečiui N. B. ir 18 metų A. K. Pastarasis tuo metu, kai nužudytas jaunas vyras, dar nebuvo sulaukęs pilnametystės.

 

Kartu su jais į teisiamųjų suolą sėdo dar vienas 18-metis G. J., kuriam pareikšti kaltinimai dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo iš chuliganiškų paskatų ir viešosios tvarkos sutrikdymo. Jis taip pat užpuolimo metu buvo nepilnametis.

 

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusios ir valstybinį kaltinimą teisme palaikiusios prokurorės Valdemaros Chodorcevičienės, jaunuoliai buvo užpulti dėl mažareikšmės priežasties.

 

Panevėžio apygardos teismas birželio 12 dieną paskelbė nuosprendį, kuriuo N. B. skyrė 11,5 metų laisvės atėmimo bausmę, nusikaltimo padarymo metu buvusiam nepilnamečiu jo bendrininkui A. K. – 8,5 metų laisvės atėmimo bausmę. Kartu su jais nužudytojo draugą mušusiam G. J. teismas skyrė 2 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 2 metams.

 

Nužudyto jaunuolio tėvams teismas priteisė iš A. K. ir N. B po 10 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti, jo broliams – po 5 tūkst. eurų. Nužudytojo draugui, kuriam nusikaltimo metu buvo nesunkiai sutrikdyta sveikata, iš visų trijų teisiamųjų solidariai priteista 6 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.

Generalinės prokuratūros informacija