Tarptautinis estafetinis bėgimas „Baltijos kelias“

Data

2019 08 29

Įvertinimas
1
Svetaine4.jpg

Tarptautiniame estafetiniame bėgime „Baltijos kelias“ maršrutu Vilnius-Ryga–Talinas, kartu su ištvermingiausiais bėgikais dalyvavo ir  policijos atstovai. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyresnioji tyrėja Jurgita Packevičienė ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro Administravimo valdybos Pirkimų skyriaus vyriausiasis specialistas Algirdas Striūka , taip pat Latvijos policijos pareigūnė, Jelgavos rajono kriminalinės policijos skyriaus inspektorė Dace Kovalevska.  

Šio tradicinio, nuo 1991-ųjų Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos organizuojamo bėgimo , kuris yra įtrauktas į UNESKO „Pasaulio atminties“ sąrašą tikslas –  parodyti savo stiprybę, vieningumą, laisvę judėti. Bėgančių žmonių grupė per 3 dienas įveikusi visą, apie 600 km „Baltijos kelio“ kilometražą simboliškai sujungia visų trijų šalių sostines“ .Nors tris dienas trunkantis bėgimas reikalauja didelės ištvermės ir fizinių jėgų, daugelis bėgikų šiame bėgime dalyvauja nebe pirmą kartą, nes, kaip sako patys bėgikai, šis bėgimas palieka neišdildomus įspūdžius. Bėgimo dalyviai juokauja, kad istoriniu šis bėgimas vadinamas ne tik dėl minimų istorinių datų, bet ir dėl to, kad kiekvieno bėgimo metu, jame gimsta vis kitos istorijos. Jurgita Packevičienė jame dalyvauja  antrus metus iš eilės, Algirdas Striuka dalyvauja trečią kartą, Dace Kovalevską 11-ąjį kartą

Šiais metais bėgime startavo ypač gausus bėgikų būrys, net 37  dalyviai, 29 lietuviai ir 8 latviai,  pirma kart  prie bėgikų prisijungė ir NATO kariai.

Bėgimas startavo rugpjūčio 23 dieną 10 val. Vilniaus Arkikatedros aikštėje, kur vyko „Baltijos kelio“ 30-mečio minėjimas. Tradicinio bėgimo dalyviams prieš startą stiprybės palinkėjo ir juos palaimino kunigas Ričardas Doveika. Visi bėgikai startavo su kryželiais rankose,  simbolizuojančiais rankomis susikibusius žmones ir vienybę. Pirmą dieną bėgikai bėgo per Lietuvos sostinės iki Pasvalio miesto, antrą dieną bėgimas vyko Latvijos keliais aplankant Latvijos sostinės Rygą iki Salacgryvos miestelio, rugpjūčio 25 bėgikai bėgo iki Estijos sostinės Talino, kur 17.10 finišavo prie parlamento rūmų.

Bėgikai per tris dienas įveikė 600 kilometrų ilgio distanciją (1 diena - 174 km, 2 diena - 220 km, 3 diena - 206 km).Visi bėgikai kartu nubėgo 3270 kilometrų (1 diena - 1187 km, 2 diena - 1119 km, 3 diena - 1153 km). Išsamesnė bėgimo statistika MailScanner has detected a possible fraud attempt from "l.facebook.com" claiming to be https://www.lbma.lt/…/2019-08-23_XXVIII-as_tradicinis_tarpt…

Kaip ir kiekvienais metais bėgikų saugumu intensyvaus eismo keliuose rūpinosi Lietuvos  policija, taip pat tai buvo pirmi metai, kai prie bėgimo dalyvių apsaugos keliuose prisidėjo  ir Estijos policijos pareigūnai. 

Visi bėgimo dalyviai džiaugėsi šiais metais Lietuvoje ypatingai entuziastingai juos palaikančiais įvairių Baltijos kelio 30-mečio renginių dalyviais, kurie juos pasitikdavo sustojus pagerbti Baltijos kelio atmintinose ir pažymėtinose vietovėse, istorinėje 1989 m. trasoje, Vilniaus mieste bei rajone, Širvintų, Ukmergės, Panevėžio mieste bei rajone, Pasvalio miesto, Pumpėnų ir Saločių seniūnijose. Latvijos lietuvių bendruomenė pasitiko bėgikus Rygoje prie Laisvės paminklo, o  Estijos lietuvių bendruomenė prie Estijos parlamento rūmų. Čia visi sėkmingai finišavę estafetinio bėgimo dalyviai apdovanoti atminimo medaliais bei sertifikatais pažyminčiais vieningai įveiktą nelengvą laisvės kelią, o NATO kariai draugiškai įveikto laisvės kelio atminimui bėgikams padovanojo po puodelį ir marškinėlius su NATO simbolika. Kiekvienas bėgimo dalyvis į namus parsivežė ir po kryželį, kurį kiekvienas nešėsi viso bėgimo metu, kartu su tikėjimu, viltim ir meile Tėvynei, kiekvienas su savo maldomis savo istorijai.