Už pareigūno vardo pažeminimą, atleistas iš vidaus tarnybos.

Data

2020 01 31

Įvertinimas
1
Svetaine2.jpg

2019-12-10 Panevėžio apskr. VPK Imuniteto ir vidaus tyrimų skyriuje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nusikalstamos veikos, baudžiamojo kodekso 160 str. 1 d. („Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu“). Šiame ikiteisminiame tyrime, įtariant nusikalstamos veikos padarymu, sulaikytas Panevėžio apskr. VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos 3-iojo skyriaus vyriausiasis tyrėjas V. O.

                      Atliekant tarnybinį patikrinimą buvo nustatyta, kad V. O., būdamas policijos pareigūnu ir prisiekęs susilaikyti nuo veiksmų, kurie galėtų pakenkti geram policijos vardui, elgėsi priešingai, vykdė nusikalstamą veiką, pats atliko veiksmus, kuriuos užkirsti buvo jo profesinė pareiga.

                      Tarnybinio patikrinimo metu surinkta užtektinai duomenų, leidžiančių konstatuoti, kad  V. O. savo veiksmais pažemino pareigūno vardą, sulaužė duota priesaiką. Tyčinis nuolatinių bendrųjų pareigų nevykdymas, kad būtų pasiektas nusikalstamas tikslas, akivaizdžiai nesiderina su visuomenėje galiojančiomis moralės nuostatomis bei visuomenės teisėtais lūkesčiais, kurių visuomenė tikisi iš policijos pareigūnų.

Atlikus tarnybinį patikrinimą pripažinta, kad pareigūnas V. O. savo veika pažemino pareigūno vardą ir vadovaujantis Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto 72 str. 1 d. 7 p. (už pareigūno vardo pažeminimą), buvo atleistas iš vidaus tarnybos.