BDAR
gdpr

Besinaudojančiųjų mobiliojo ryšio priemonėmis prie vairo netrūksta

Data

2020 11 19

Įvertinimas
0
1169_ddf34acb43169bb16deb3f71507e7673.jpg

Šią savaitę, kaip skelbta iš anksto, policijos pareigūnai šalies keliuose daugiausia dėmesio skiria Kelių eismo taisyklių reikalavimui, kuris draudžia vairuojant naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis neturint laisvų rankų įrangos.

Pirmąją policinės prevencinės priemonės dieną, lapkričio 16-ąją, Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai reidą surengė Panevėžyje ir Panevėžio rajone. Per keletą valandų išaiškino 36 Kelių eismo taisyklių pažeidimus, iš jų 72,2 proc. vairuotojų vairuodami naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis. Vienam vairuotojui už šį pažeidimą 1 mėnesiui atimta teisė vairuoti transporto priemones. Nustatyti ir 2 atvejai, kai vairuoti automobiliai su papildomai užtamsintais stiklais (neturint tam leidimo), taip pat 2 atvejai, kai vairuotos neįregistruotos transporto priemonės, po vieną atvejį, kai transporto priemonei neatlikta privalomoji techninė apžiūra, automobilis be valstybinio numerio, kitas automobilis su ne tai transporto priemonei išduotu valstybiniu numeriu, važiuota degant draudžiamajam šviesoforo signalui, neužsisegus saugos diržo, nesumokėjus kelių naudotojo mokesčio.

Atkreipiame dėmesį, kad lapkričio 16–22 dienomis policijos pareigūnai, vykdydami vairuotojų kontrolę dėl naudojimosi vairuojant mobiliojo ryšio priemonėmis, taiko įvairius patruliavimo būdus, pirmenybę teikdami nekontaktiniam tokių pažeidimų atskleidimui.

Primename, kad už draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, kai jomis naudojamasi rankomis (išskyrus tuos atvejus, kai stovinčios transporto priemonės variklis išjungtas), nesilaikymą Administracinių nusižengimų kodekso 417 straipsnio 3 dalyje numatyta bauda yra 60–90 Eur, be to, gali būti skiriamas ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 1 iki 3 mėnesių.