BDAR

Biržų rajono policijos komisariatas pristatė 2020 m. veiklos rezultatus

Data

2021 02 19

Įvertinimas
0
vidus biržai+.jpg

2021 m. vasario 19 d. Biržų rajono policijos komisariatas pristatė 2020 m. veiklos rezultatus. Nuotoliniame renginyje dalyvavo Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovai, policijos pareigūnai, Lietuvos Respublikos Seimo narys Valdemaras Valkiūnas, Biržų rajono meras Vytas Jareckas, Biržų rajono savivaldybės atstovai, jaunieji šauliai, policijos rėmėjai, seniūnai, Saugios kaimynystės grupių nariai.

Biržų rajono policijos komisariato viršininkas Deividas Valtaris pristatė 2020 metų komisariato veiklą ir pasiektus rezultatus. Komisariato vadovas minėjo, kad praėję metai policijai, kaip ir visam pasauliui, buvo kitokie dėl COVID-19 pandemijos. Jie buvo kupini naujų iššūkių, nežinios, teko pradėti vykdyti funkcijas, kurių ankščiau nėra tekę vykdyti (kontrolės postai, sergančiųjų ir savizoliacijoje esančių asmenų kontrolė, kitų karantino ribojimų užtikrinimas bei pradėtas taikyti nuotolinis darbas). Komisariato viršininkas Deividas Valtaris dėkojo pareigūnams už atsidavimą darbui, galbūt tos didžiulės pastangos buvo įvertintos visuomenės, nes apklausos rodo, kad Panevėžio apskrityje pasitikėjimas policija itin aukštas, net 92 proc..

Biržų policijos vadovas pasidžiaugė, kad pareigūnai į įvykius reagavo puikiai. Į A kategorijos įvykius reaguota laiku 97 proc., į B – 98 proc., į C – 97 proc. Akcentavo, kad šiais metais ypatingai gerai sekėsi tirti vagystes, šių nusikalstamų veikų ištyrimo procentas didžiausias per pastaruosius metus. Taip pat Deividas Valtaris pateikė statistinius duomenis apie registruotas ir ištirtas nusikalstamas veikas, pradėtus ikiteisminius tyrimus, smurtą artimoje aplinkoje, informavo apie surašytus administracinio nusižengimo protokolus, išimtas akcizais apmokestinamas prekes, nepilnamečių asmenų padarytus nusikaltimus, vykdytą prevencinę veiklą, lygino pastarųjų 5 metų rezultatais. Pristatė situaciją Biržų rajono keliuose, registruotus eismo įvykius, žuvusius ir sužeistus eismo dalyvius, nustatytus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, pėsčiųjų ir dviratininkų padarytus pažeidimus. Akcentavo, kad pradėti 43 ikiteisminiai tyrimai neblaiviems vairuotojams pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281 str. 7 d. (kai kraujyje buvo daugiau negu 1,5 promilės alkoholio).

Biržų rajono policijos komisariato viršininkas Deividas Valtaris paminėjo, kad 2020 metais buvo vykdyta aktyvi prevencinė veikla, dėkojo Biržų rajono savivaldybei už skirtas lėšas projektui įgyvendinti. Taip pat padėkojo už glaudų bendradarbiavimą visiems aktyviems Biržų rajono gyventojams, savivaldai ir kitoms institucijoms.

Pristatymo pabaigoje Biržų komisariato vadovas išskyrė tris prioritetus 2021 metams (1. Dėmesys kaimiškųjų vietovių gyventojų saugumui. 2. Greitas reagavimas ir efektyvi prevencinė veikla. 3. Proaktyvi veikla atskleidžiant ir tiriant nusikalstamas veikas ir administracinius nusižengimus bei saugaus eismo priežiūra.)

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Rimantas Bobinas linkėjo Biržų rajono policijos komisariatui sėkmingai tęsti darbus ir vykdyti išsikeltus tikslus.