BDAR

Būkime atidūs kelyje ir nepažeidinėkime Kelių eismo taisyklių

Data

2020 05 18

Įvertinimas
0
IMG_1738.JPG

Nors pavasaris vis dar nedžiugina pavasariška šiluma, tačiau motociklų vairuotojai jau važinėja miesto gatvėmis ar užmiesčio keliais. Eismo įvykių, kuriuose dalyvauja motociklininkai, viena iš pagrindinių priežasčių – saugaus greičio nepasirinkimas, o dažnai ir leistino greičio viršijimas, o tada - skaudžių pasekmių laukti ilgai nereikia. Prieš kelias dienas, Panevėžio rajono vietiniame miško keliuke, nesuvaldęs „krosinio“ motociklo, žuvo 35-rių metų motociklininkas. Policijos pareigūnai primena „krosiniai“ motociklai neskirti važiuoti bendro naudojimo keliais. Per praėjusius metus Panevėžio apskrities keliuose sužalota 15 motociklininkų ir 2 motociklų keleiviai, žuvo 4 motociklų vairuotojai, vienas iš jų paauglys, neturintis teisės vairuoti.  Per šių metų 4 mėnesius Panevėžio apskrities  keliuose sužaloti trys motociklo vairuotojai vienas žuvęs.

Liūdniausia būna, kai eismo įvykyje nukenčia motociklininkai nepilnamečiai. Juk motociklą suvaldyti pavyksta ne visiems suaugusiems ir nemenką patirtį turintiems motociklininkams. Neretai nepilnamečiui dovanojamas mopedas, motociklas, net ir nelankantiems motociklų sporto būrelių.  Jaunuoliai kartais net neturi teisės vairuoti transporto priemones priskirtas AM, A1, A2 ar  A kategorijai.

                      Automobilių vairuotojai, nepamirškite stebėti šoninius užpakalinio vaizdo veidrodėlius, prieš persirikiuodami ar atlikdami kitą manevrą, nepamirškite iš anksto įjungti atitinkamo posūkio signalo, prieš pradėdami bet kokį manevrą įsitikinkite ar tai daryti saugu. Važiuoti motociklais privaloma eismo juostomis, o ne ženklinimo linijomis, skiriančiomis eismo juostas. Visų transporto priemonių vairuotojai turi važiuoti saugiu greičiu ir neviršydami leistino važiavimo greičio, kad laiku galėtų suvaldyti savo transporto priemonę.

                      Branginkime savo sveikatą bei gyvybę. Gerbkime šalia esantį kitą eismo dalyvį, būkime pakantūs vieni kitiems ir svarbiausia, nepažeidinėkime Kelių eismo taisyklių reikalavimų.