BDAR
gdpr

Kontrabandinių cigarečių gabentoją į teisiamųjų suolą atvedė autoįvykis

Data

2020 11 17

Įvertinimas
1
1188_9a480d5afc5a0abc002b0a7bc24177bb.jpg

Vakar teismas skyrė realią laisvės atėmimo bausmę biržiečiui A. Z., gabenusiam 7 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Vyras įkliuvo, kai važiuodamas prikimštu cigaretėmis automobiliu sukėlė autoįvykį . Nors vyras iš įvykio vietos ir paspruko, išvengti atsakomybės dėl neteisėto disponavimo akcizinėmis prekėmis jam tai nepadėjo.

Į teisėsaugos pareigūnų akiratį A. Z. pateko 2019 metų lapkritį. Vidurdienį Biržuose įvyko autoavarija – susidūrė du automobiliai. Avariją sukėlęs „Audi A4“ (Švedijos registracijos numeriais) vairuotojas iš įvykio vietos pabėgo, palikęs sudaužytą automobilį. Iškviesti policijos pareigūnai šiame automobilyje rado 14-ka dėžių cigarečių, paženklintų Baltarusijos Respublikos banderolėmis, kurių muitinė vertė – 24 tūkst. 244 eurai.

Į įvykio vietą buvo iškviestas policijos kinologas su tarnybiniu šunimi. Keturkojis pėdsekys, sekdamas bėglio pėdsakais, rado jo pamestų daiktų. Tarp jų – automatinių vartų atidarymo pultelį. Įvykio vietoje apklausiant liudytojus, mačiusius sprunkantį iš avarijos vietos vyrą, pareigūnams kilo įtarimas, kad tai – policijai dėl disponavimo kontrabandinėmis cigaretėmis jau žinomas ir baustas biržietis A. Z. Jis buvo sulaikytas.

Pilietiški biržiečiai, įsidėmėję bėglio veido bruožus, atpažino, kad iš avarijos vietos spruko būtent A. Z. Įvykio vietoje rastas vartų nuotolinio valdymo pultelis tiko A. Z. namuose esančio garažo vartams atidaryti, jo pirštų antspaudų bei kvapo pėdsakas rasti „Audi“ salone.

Ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Edgaras Baltrimavičius.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro E. Baltrimavičiaus, nors kaltinamasis savo kaltę neigė, itin kruopščiai dirbę policijos tyrėjai surinko daug įvairiapusių A.Z. kaltę patvirtinančių įrodymų.

Bylą išnagrinėjęs Panevėžio apygardos teismas lapkričio 16 dieną A. Z. pripažino kaltu dėl neteisėto disponavimo akcizinėmis prekėmis. Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė, kad 2012 metų nuosprendžiu A. Z. jau buvo baustas už analogišką nusikalstamą veiką ir paskirtos baudos nesumokėjo, todėl jam skirtina laisvės atėmimo bausmė.

Panevėžio apygardos teismas A. Z. skyrė laisvės atėmimą 4 metams ir 136 MGL (5121,76 Eur) dydžio baudą. Laisvės atėmimo bausmę teismas nusprendė iš dalies atidėti. Todėl A. Z. iškart po nuosprendžio įsiteisėjimo privalės nedelsiant atlikti 7 mėnesių laisvės atėmimo bausmę pataisos namuose, o likusios bausmės vykdymas jam atidedamas 2 metams, paskiriant vieneriems metams intensyvią priežiūrą (dėvint elektroninį stebėjimo įtaisą).