BDAR
gdpr

Panevėžio rajone pareigūnai dalino atšvaitus

Data

2020 11 26

Įvertinimas
0
Svetaine2.jpg

Praėjusią savaitę Panevėžio apskrities keliuose neišvengta skaudžių eismo nelaimių: žuvo 2 pėstieji, dar 2 buvo sužaloti. Visi jie atšvaito nesegėjo. Iš viso šiais metais apskrities keliuose mirtimi paženklinti 28 eismo įvykiai, tarp žuvusiųjų –  8 pėstieji ir 3 dviratininkai. Skaudžios eismo nelaimės dažnai įvyksta tamsiu paros metu, esant blogam matomumui, todėl policijos pareigūnai nuolat pabrėžia atšvaito dėvėjimo svarbą.

Lapkričio 26 – osios vakarą Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos pareigūnai vykdė prevencinę priemonę, skirtą patikrinti, kaip pėstieji tamsiuoju paros metu laikosi Kelių eismo taisyklių, ar dėvi atšvaitus ir šviesą atspindinčias liemenes.

Vykdant minėtą priemonę Panevėžio rajono neapšviestuose keliuose pareigūnai pamatė liūdną situaciją. Deja, tačiau iš kelių dešimčių piliečių, vos keli segėjo šviesą atspindinčius  elementus. Pareigūnai gyventojams išdalino per pusšimtį atšvaitų, patarė, kaip ir kur teisingai juos segėti. Geranoriškai mokė saugoti save, šeimos narius, o vakarinio pasivaikščiojimo į lauką išvedusiems šuniukų šeimininkams, patarė saugoti ir savo mylimus augintinius, kurie tamsoje taip pat tampa blogai matomi. Pareigūnai pažymėjo, kad esant prastoms oro sąlygoms, tamsoje, atšvaito nesegintis žmogus vairuotojui matomas tik 30 – 50 m. atstumu, tuo tarpu jį segintis pastebimas jau už 150 metrų. Pasak atšvaitus dalinusių pareigūnų, džiugina tai, kad drausmingesni, atsakingesni tapo dviratininkai, priemonės metu nebuvo nustatyta nei vieno pažeidimo. Visi dviratininkai buvo puikiai matomi kelyje, nes dėvėjo šviesą atspindinčias ryškiaspalves liemenes. Tačiau pėstieji teisinosi, jog išėjo tik trumpam, kad atšvaitą turi, bet pamiršo namuose.

Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio viršininkas E. Klimas sakė, kad dalinant atšvaitus, pareigūnai visada akcentuoja, kad svarbiausia yra juos segėti, nes žmogui atšvaitas bus naudingas ir apsaugos, tik tada, kai bus tinkamai nešiojamas. „Svarbiausia, sąmoningumas, mes raginame, kad kiekvienas pilietis elgtųsi atsakingai, kad tamsiuoju paros metu išėjęs į gatvę ar kelią būtų matomas kitiems eismo dalyviams ir saugiai pasiektų kelionės tikslą. Šiuo metu, kai anksti temsta, dažnai lyja, net ir apšviestose miesto gatvėse tamsiais rūbais apsirengę pėstieji yra blogiau matomi vairuotojams, todėl rekomenduojame atšvaitus segėti visada“.

  • Primename, kad pėstieji privalo eiti šaligatviais arba pėsčiųjų takais dešine puse, o ten kur jų nėra, – kelkraščiu.
  • Kelkraščiu arba važiuojamosios dalies pakraščiu einantys pėstieji turi judėti prieš transporto priemonių važiavimo kryptį, o pėstieji, eidami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą.

Saugokite save ir kitus, būkite matomi kelyje!