BDAR
gdpr

Pareigūnai mini Tarptautinę antikorupcijos dieną

Data

2021 12 09

Įvertinimas
0
0AC68BCC-A84F-4788-B87E-59F23EC9EE67-2.jpg

Policijos departamento Imuniteto valdyba šiandien mini Jungtinių Tautų paskelbtą Tarptautinę antikorupcijos dieną. Minint šią dieną, siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į korupcijos problemos mastą ir neigiamas pasekmes, paskatinti visuomenę domėtis korupcijos problematika ir asmeniškai įsitraukti į kovos su korupcija priemonių vykdymą.

Atsižvelgus į tai, jog vis dar didžiausia bandymų papirkti policijos pareigūnus (kyšininkavimo atvejų) dalis registruojama dėl to, kad asmenys bando išvengti atsakomybės dėl padarytų Kelių eismo taisyklių pažeidimų, priimtas sprendimas orientuotis į kelių eismo dalyvius ir Antikorupcijos dieną paminėti strateginėse kelių eismo vietose esančiose degalinėse visoje Lietuvos teritorijoje. 2020 m. užregistruoti 105 policijos pareigūnų papirkimų atvejai, tuo tarpu šiemet (iki gruodžio 7 d.) - 97 atvejai.

Gruodžio 9 d. Imuniteto valdybos darbuotojai Panevėžyje, Circle K degalinėje, pristatė policijos vykdomas korupcijos prevencijos priemones, dalino atributiką, o siekiant glaudesnio bendradarbiavimo ir teigiamo santykio, į degalines užsukę vairuotojai ir kiti asmenys buvo vaišinami kavos puodeliu, kviečiami pasikalbėti, pasidalinti asmenine patirtimi, išreikšti nuomonę. Degalinės klientai noriai bendravo su pareigūnais, aktyviai diskutavo.