BDAR

Per pusę Europos naminę degtinę gabenęs Bulgarijos pilietis įkliuvo Lietuvoje

Data

2021 02 05

Įvertinimas
0
Svetaine1.jpg

Teismas, išnagrinėjęs Panevėžio apylinkės prokuratūros prašymą dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu, 57 metų Bulgarijos Respublikos pilietį S. M. pripažino kaltu dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų gabenimo. Dėl jo vairuotame automobilyje rasto daugiau nei pusšimčio litrų naminės degtinės užsieniečiui teks sumokėti 4 tūkst. 200 eurų.

Vos prasidėjus paskutinei praėjusių metų dienai, iškart po vidurnakčio, Pasvalio rajone patruliavęs muitinės pareigūnų ekipažas nusprendė patikrinti iš poilsio aikštelės išvažiuojantį automobilį „Volkswagen Touran“ Bulgarijos Respublikos registracijos numeriais.

Automobiliu vyko du minėtos šalies piliečiai – jį vairavęs S. M. su drauge. Pora teigė po atostogų tėvynėje grįžtanti į Suomijos Respubliką, kur jau kelerius metus gyvena. Muitinės pareigūnai, pastebėję automobilio salone talpas su skysčiu, nusprendė automobilį apžiūrėti įdėmiau. Paaiškėjo, kad automobilio salone ir bagažinėje užsienietis gabeno beveik 100 litrų alkoholio. Vairuotojas paaiškino kad 54 litrus stipraus namų gamybos alkoholio, kurį jis vadino „samagonu“ ir apie 40 litrų naminio vyno vežasi iš tėvynės į Suomiją savo reikmėms.

Bulgarijos piliečio teigimu, jo tėvynėje namų gamybos gėrimus leidžiama gaminti ir vežti, tik negalima pardavinėti. Kad Lietuvoje įstatymai griežtesni, jis teigė nežinojęs.

Alkoholį ištyrę ekspertai nustatė, kad užsienietis gabeno 54,66 litro stiprių namų gamybos gėrimų, kuriuose alkoholio koncentracija nuo 46,7 iki 61,8 proc. Už daugiau nei 10 litrų naminių stiprių alkoholinių gėrimų arba nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) gaminimą, laikymą ar gabenimą neturint tikslo jį platinti, Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato viešuosius darbus, baudą arba laisvės apribojimą.

Ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai, o jam vadovavo Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras Giedrius Jasulaitis. Pasak prokuroro, įtariamasis visiškai savo kaltę pripažino ir sutiko, kad baudžiamasis procesas būtų baigtas teismo baudžiamuoju įsakymu.

Išnagrinėjęs prokuroro pareiškimą, Panevėžio apylinkės teismas S. M. pripažino kaltu ir skyrė jam 30 MGL (1500 eurų) dydžio baudą, kurią sumažino trečdaliu – iki 1 000 eurų. Šią baudą teismas užsienietį įpareigojo sumokėti per 4 mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos. Kadangi darant nusikalstamą veiką buvo panaudotas kaltinamojo dukrai priklausantis automobilis, teismas nusprendė jo nekonfiskuoti, bet iš S. M. konfiskuoti „Volkswagen Touran“ rinkos vertę atitinkančią pinigų sumą – 3 tūkst. 200 eurų.