BDAR
gdpr

Policija kviečia prisidėti stiprinant saugumą

Data

2020 11 25

Įvertinimas
0
kkk.jpg

Panevėžyje numatyta iš esmės atnaujinti vaizdo stebėjimo kameras ir gerokai išplėsti stebimų vietų sąrašą.

Policija palaiko šią miesto savivaldybės iniciatyvą. Atnaujintas vaizdo kamerų tinklas pareigūnams turėtų ženkliai palengvinti darbą: aukštos kokybės ir raiškos kameros leis tiksliau nustatyti įvykių aplinkybes, atpažinti asmenis. Policijos pareigūnams kameromis užfiksuoti vaizdai dažnai padeda tiriant nusikaltimus. Kameras stebintis operatorius pareigūnams praneša apie kilusius incidentus ar muštynes viešoje vietoje. Taip pat vaizdo stebėjimo kameros yra puiki prevencinė priemonė, nes daugumą nusikaltėlių ir pažeidėjų atbaido apšviesta ir vaizdo kameromis stebima teritorija. Matydami ir žinodami, kad įrengtos vaizdo kameros, gyventojai paiso moralės normų, stengiasi nepažeisti viešosios tvarkos.

Policija primena, kad savanoriškai padėti gali ir kiekvienas gyventojas, kuris turi įsirengęs asmeninę vaizdo stebėjimo kamerą. Turima įranga negali aprėpti kiekvieno kiemo, gatvės ar namo. Užregistravę policijoje savo turimą vaizdo stebėjimo kamerą ir Jūs galite prisidėti prie saugios aplinkos kūrimo, padėti policijai gauti būtiną informaciją, efektyviau ir greičiau ištirti nusikaltimus, teisės pažeidimus ar nelaimingus atsitikimus.

Policija nematys, ką fiksuoja jūsų kamera. Tačiau nutikus įvykiui, tirdami nusikalstamas veikas, ieškodami dingusių asmenų, iš karto žinos, kur kreiptis ir paprašys įrašo, kurį galimai užfiksavo jūsų vaizdo kamera. Taip Jūs galite padėti savo kaimynams ar kitiems nukentėjusiems asmenims. Registruodami kamerą, jūs neprisiimsite papildomų įsipareigojimų, nepatirsite jokių išlaidų, kameros registracija užtruks vos 5 minutes. Kameros savanoriškai registruojamos portale https://www.epolicija.lt/vaizdo-kameros , jei Jums patogiau, portale palikite prašymą ir pareigūnas atvyks pas Jus suderintu laiku.

Saugią aplinką kurkime kartu!