BDAR

Prašome gyventojų atsakingai laikytis COVID-19 ligos prevencijos priemonių ir karantino ribojimų!

Data

2021 02 02

Įvertinimas
0
Karantinas2-2.jpg

Nors šalyje epidemiologinė situacija gerėja, naujų susirgimo atvejų fiksuojama mažiau, tačiau atsipalaiduoti dar anksti. Prašome gyventojų atsakingai laikytis COVID-19 ligos prevencijos priemonių ir karantino ribojimų.

Panevėžio apskrityje bus sutelkiamos gausesnes policijos pareigūnų pajėgos tikrinti, kaip gyventojai laikosi nustatytų reikalavimų. Ypatingas dėmesys karantino ribojimų užtikrinimui bus skirtas Biržų ir Rokiškio rajonuose, kur sergamumas koronaviruso infekcija vis dar išlieka aukštas.

Pareigūnai viešosiose vietose nuolat stebės, ar gyventojai taisyklingai dėvi nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, nesibūriuoja. Primename, kad laikytis numatytų reikalavimų yra privaloma, o nesilaikantiems gresia atsakomybė.

Saugokite save ir aplinkinius!

Asmenims gresia administracinė atsakomybė už privalomų reikalavimų nevykdymą ir gali būti skiriama bauda nuo 500 iki 1500 eurų už:

- Apsauginės veido kaukės nedėvėjimą arba netinkamą jos ar kitų apsaugos priemonių dėvėjimą.
PRIVALOMOS asmenims nuo 6 m. visose viešose vietose.

- Buriavimąsi viešose vietose didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius.

- Ne mažesnio nei 2 metrų atstumo laikymąsi.
PRIVALOMA asmenims ar grupėms (iki 5 asmenų ar šeimos narių).

- Saviizoliacijos režimo tiek turėjus sąlytį su sergančiuoju, tiek pačiam sergant koronovirusu ir izoliuojantis savo būste nesilaikymą.

* Pirmą kartą asmuo baudžiamas skiriant pusę numatytos minimalios baudos dydžio.
* Juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims už privalomų reikalavimų nevykdymą gresia bauda nuo 1500 iki 6000 eurų.

Kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimas užtraukia ir baudžiamąją atsakomybę

Asmuo, sergantis Covid-19 ir nesilaikantis apsaugos priemonių, sukėlęs pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga ar ypač pavojinga užkrečiamąja liga, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Asmuo, pažeidęs teisės aktų dėl sveikatos apsaugos reikalavimus, jeigu dėl to išplito susirgimas ar kilo epidemija, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.