BDAR

Saugokitės sukčių! Būkite budrūs!

Data

2021 07 09

Įvertinimas
0
1272_4053df4ab24d3e1a098304228b02dc85.jpg

Pastarosiomis dienomis suaktyvėję sukčiai gerokai patuštino nukentėjusių panevėžiečių pinigines ir paliko juos be santaupų. Nors policija dažnai informuoja, kaip nepakliūti į sukčių pinkles, žiniasklaidoje skelbiama apie apgautus žmones, raginama būti budriais, gyventojai vis tiek nepasimoko ir į pareigūnus kreipiasi jau patyrę nuostolių.  Išradingi sukčiai nesnaudžia: internete gudriai pritaiko vis naujas nusikaltimų schemas, paskambinę telefonu bando išgauti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis, pasibeldžia į namų duris, prisistato policijos pareigūnais, banko darbuotojais, praneša, jog neva buvo nutekinti Jūsų asmeniniai duomenys, siūlo patikrinti, ar nepadirbti pinigai ir kt.

Visada situaciją įvertinkite kritiškai, neskubėkite priimti sprendimų ir vykdyti nepažįstamų asmenų prašymų!

PRIMENAME!

• Policijos pareigūnai ar banko darbuotojai jokių piniginių patikrinimų bei procedūrų neatlieka nei namuose, nei telefonu! Jie neskambina gyventojams ir neprašo atskleisti prisijungimo duomenų, slaptažodžių, PIN kodų ar kitos slaptos informacijos.

• Sulaukę skambučio iš nepažįstamų asmenų, kurie prašo atlikti pinigines procedūras telefonu, nedelsiant nutraukite pokalbį!

• Neįsileiskite nepažįstamų asmenų į savo gyvenamąsias patalpas!

• Neperduokite nepažįstamiesiems asmenims savo pinigų, nepervedinėkite pinigų į nurodytas sąskaitas!
• Nesidalinkite asmeniniais elektroninės bankininkystės duomenimis!

• Jeigu situacija sukėlė įtarimų, praneškite apie tai bendruoju pagalbos telefonu 112.