BDAR

exclamation

Informuojame, kad nuo 2020-11-27 18:00 iki 2020-11-29 18:00 ir nuo 2020-12-04 18:00 iki 2020-12-06 18:00 bus atliekami IS infrastruktūros perkėlimo darbai. Dėl šios priežasties galimi trumpalaikiai portalo „Mano vyriausybė“ veiklos sutrikimai. Atsiprašome už nepatogumus.

Savaitės policijos įvykių apžvalga

Data

2020 10 19

Įvertinimas
0
Svetaine2.jpg

Spalio 12–18 dienomis Panevėžio apskrities policija registravo 929 įvykius (praėjusią savaitę – 859), pradėti 66 (praėjusią savaitę – 67) ikiteisminiai tyrimai. Į areštinę pristatyti 37 (praėjusią savaitę –32) asmenys.

Per savaitę buvo pradėta 13 ikiteisminių tyrimų dėl vagysčių (apvogtas 1 gyvenamasis namas ar butas, 1 vagystė iš negyvenamų patalpų, 8 vagystės iš automobilio, 1 pavogtas automobilis, 2 kitos vagystės). Vagysčių šią savaitę neregistruota Kupiškyje, Rokiškyje ir Pasvalyje.

1 ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, 2 – dėl turto sugadinimo, 1 – dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui, 2 – dėl dingusių be žinios, 1 – dėl sukčiavimo (internetinėje erdvėje). Užfiksuoti 2 viešosios tvarkos pažeidimai.

Apskrities keliuose registruoti 3 įskaitiniai eismo įvykiai, kai nukentėjo žmonės (1 žmogus žuvo, sužeistas 1 mopedo vairuotojas ir 1 pėstysis). Prie vairo neblaivūs sėdo 4 vairuotojai, kuriems nustatyta, kad kraujyje yra daugiau negu 1,5 promilės alkoholio, todėl taikoma baudžiamoji atsakomybė. Po vieną 1 neblaivų vairuotoją pareigūnai sustabdė Panevėžio mieste, Panevėžio rajone, Biržuose ir Rokiškyje.

Šią savaitę aktyviau siautė ilgapirščiai, kurie nusitaikė į gyventojų automobilius. Atsižvelgdami į vagysčių iš automobilių pagausėjimą, pareigūnai ieško būdų, kurie padėtų demaskuoti nusikaltėlius, užkirstų jiems kelią bei sustiprintų saugumą. Vykdydami prevenciją jie nuolat keičiasi žiniomis su seniūnais, informuoja apie efektyvias turto apsaugos priemones, galimybę turimus vertingesnius daiktus pažymėti interneto svetainėje www.pazymetas.lt, taip padidinti tikimybę prarastą daiktą greičiau susigrąžinti. Ši paslauga buvo perkelta į elektroninę erdvę. kad daiktų žymėjimo prieinamumas būtų kuo didesnis ir paprastesnis (norintiems pažymėti daiktus, nebereikia vykti į komisariatą, viską galima padaryti internetu).

 

Taip pat gyventojams pareigūnai primena, kad ir jie patys turi aktyviai rūpintis turto apsauga: puoselėti draugiškus santykius su kaimynais, prižiūrėti kaimynystėje gyvenančio asmens turtą jam išvykus ilgesniam laikui, įdiegti vaizdo stebėjimo kameras.
 

Policija prašo visų gyventojų ne tik atsakingiau rūpintis savo turtu, bet ir atidžiau stebėti įtartinus automobilius ar asmenis, o apie pastebėtus nerimą keliančius dalykus būtinai informuoti policiją.

 

Pareigūnų darbas išaiškinant nusikaltimą taps lengvesnis ir tikimybė pagauti nusikaltėlį išaugs, jei pastebėti įtartini veiksmai, asmenys ar automobiliai bus tinkamai apibūdinti, aprašyti ir pareigūnus pasieks kuo išsamesnė informacija.

 

Kad Jūsų informacija būtų vertinga, apibūdinant įtartinus žmones svarbu nurodyti šiuos dalykus:

Lytis;

Amžius;

Ūgis (įvertinamas pagal akių lygį, remiantis savo ūgiu);

Svoris;

Plaukai (spalva ir ilgis);

Kepurė;

Veido plaukai;

Marškiniai / kaklaraištis;

Paltas / švarkas;

Kelnės;

Batai;

Bet kokios išskirtinės manieros ar elgesys, fizinė negalia, randai, tatuiruotės ar

kiti specifiniai ženklai;

Balso charakteristika;

Keliavimo kryptis.

 

Kad Jūsų informacija būtų vertinga, apibūdinant įtartinas transporto priemones svarbu nurodyti šiuos dalykus:

Automobilio numeris

Automobilio spalva

Automobilio markė

Automobilio modelis

Automobilio laidos metai

Kėbulo tipas

Durų skaičius

Ypatingos žymės (aptakai, tamsinti langai, ratai ir pan.)

Automobilio pasišalinimo iš įvykio vietos kryptis

Kas konkrečiai atsitiko;

Kada tai atsitiko;

Kur tai atsitiko (artimiausios gatvės, sankryžos, jeigu žinoma tikslus adresas ir

pan.);

Jeigu buvo sužalojimų (svarbu parodyti matomus ar įtariamus sužeidimus, tokia informacija gyvybiškai svarbi);

Jeigu buvo panaudoti ginklai ar kiti įrankiai užpuolimo metu (detaliai juos api-

būdinti ir pateikti informaciją tiriantiems pareigūnams).