BDAR
gdpr

Savaitės policijos įvykių apžvalga

Data

2020 11 23

Įvertinimas
0
1178_41f9e23aa96542c2597ae50aa1f902a1.jpg

Lapkričio 16 – 22 dienomis Panevėžio apskrities policija registravo 903  įvykius (praėjusią savaitę – 847), pradėti 53 ikiteisminiai tyrimai (praėjusią savaitę – 39). Į areštinę pristatyti  33 asmenys.

Per savaitę buvo pradėta 13 ikiteisminių tyrimų dėl vagysčių (apvogtas 1 gyvenamasis namas ar butas, 4 – vagystės iš negyvenamų patalpų, 5 – vagystės iš automobilių, 3 – kitos vagystės). Keturios vagystės įvykdytos Panevėžio mieste, 4 – Panevėžio rajone, 2 – Biržų rajone, 2 – Rokiškio rajone 1 – Pasvalio rajone. Vagysčių šią savaitę neregistruota Kupiškio rajone.

Pradėtas 1 ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, 2 – ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo, 2 – dėl netikrų pinigų, 2 – dėl turto sugadinimo, 1 – dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Šią savaitę apskrities keliuose užregistruoti 5 įskaitiniai eismo įvykiai ( 3 - Panevėžio mieste, 1 – Panevėžio rajone, 1- Pasvalio rajone). Juose 2 pėstieji žuvo, 1 vairuotojas ir 2 pėstieji buvo sužeisti. Policijos pareigūnai sustabdė 3 neblaivius vairuotojus, kuriems nustatyta, kad kraujyje yra daugiau negu 1,5 promilės alkoholio, todėl taikoma baudžiamoji atsakomybė. Vienas neblaivus asmuo prie vairo sėdo Panevėžio mieste, 1 – Panevėžio rajone, 1 – Rokiškio rajone.

Policija lapkričio 16 – 22 dienomis apskrities keliuose vykdė prevencinę priemonę, skirtą užkardyti neteisėtam mobiliojo ryšio priemonių naudojimui vairuojant. Nors vairuotojai buvo įspėti iš anksto: skelbta socialiniuose tinkluose, apie sugriežtintą kontrolę rašė šalies žiniasklaida, tačiau daugelio vairuotojų tai neprivertė paleisti telefono iš rankų. Panevėžio apskrities policijos pareigūnai priemonės metu (lapkričio 16 – 22 dienomis) užfiksavo net 6 kartus daugiau vairuotojų, besinaudojančių mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, lyginant su lapkričio 9 – 15 dienomis.

Raginame vairuotojus elgtis atsakingai, visą dėmesį kelyje skirti eismo sąlygų įvertinimui ir saugiam vairavimui, o pėstiesiems primename, kad būtinai segėtų atšvaitus ar kitus šviesą atspindinčius elementus. Tik laikydamiesi Kelių eismo taisyklių reikalavimų galime išvengti nelaimių keliuose!

SVARBU!

  • Kelių eismo taisyklių reikalavimai pėstiesiems, dviratininkams ir vadeliotojams naudoti atšvaitus, dėvėti liemenes arba drabužius su šviesą atspindinčiais elementais, yra ne rekomenduojamojo pobūdžio, bet privalomi
  • Tėvai turėtų pasirūpinti nepilnamečiais vaikais, kad jie turėtų ir segėtų atšvaitus ar dėvėtų drabužius su šviesą atspindinčiais elementais.
  • Atšvaitą prie drabužių reikėtų pritvirtinti taip, kad jis būtų matomas iš visų pusių. Eidami kelio važiuojamąja dalimi ar kelkraščiu, visada eikite kairiąja kelio puse (prieš eismą). 
  • Atšvaitas – juostelė turi būti dėvimas dešinėje pusėje, automobilio žibintų aukštyje. Pritvirtinkite atšvaitą ant rankos ties alkūne ir ant kojos žemiau kelio taip, kad jis būtų matomas. Atšvaitą ant vaikų drabužių reikia pritvirtinti suaugusio žmogaus kelių lygyje.
  • Pakabinamas atšvaitas tvirtinamas prie kuprinės, rankinės ar išorinių drabužių. Atšvaitas kabinamas dešinėje pusėje, automobilio žibintų aukštyje. Patartina papildomai pasikabinti atšvaitą ir kairėje kūno pusėje.
  • Šviesą atspindinti liemenė gali tapti efektyvia priemone, padedančia išvengti eismo nelaimių. Kai dėvėsite šviesą atspindinčią liemenę tamsiu paros metu, Jus žymiai geriau matys kiti eismo dalyviai.