BDAR
gdpr

Savaitės policijos įvykių apžvalga

Data

2020 11 30

Įvertinimas
1
1185_c806eb48d3c344626d716874fff74b9b.jpg

Lapkričio 23 – 29 dienomis Panevėžio apskrities policija registravo 888 įvykius (praėjusią savaitę – 903), pradėti 53 ikiteisminiai tyrimai (praėjusią savaitę – 53). Į areštinę pristatyta 40 asmenų.

Per savaitę buvo pradėta 12 ikiteisminių tyrimų dėl vagysčių (apvogti 5 gyvenamieji namai ar butai, 1 – vagystė iš negyvenamų patalpų, 4 – vagystės iš automobilių, 2 – kitos vagystės). Penkios vagystės įvykdytos Panevėžio mieste, 1 – Panevėžio rajone, 2 – Biržų rajone, 2 – Rokiškio rajone 1 – Pasvalio rajone, 1 – Kupiškio rajone.

Pradėti 2 ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, 1 – dėl turto sugadinimo, 1 – dėl plėšimo, 2 – dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Šią savaitę apskrities keliuose užregistruoti 8 įskaitiniai eismo įvykiai ( 5 - Panevėžio mieste, 2 – Panevėžio rajone, 1- Pasvalio rajone). Juose sužeisti 9 vairuotojai, 1 keleivis ir 2 pėstieji. Policijos pareigūnai sustabdė 7 neblaivius vairuotojus, kuriems nustatyta, kad kraujyje yra daugiau negu 1,5 promilės alkoholio, todėl taikoma baudžiamoji atsakomybė. Trys neblaivūs asmenys prie vairo sėdo Panevėžio mieste, 2 – Pasvalio rajone, 1 – Rokiškio rajone, 1 – Kupiškio rajone.

Paskutinės rudenio dienos atnešė mums permainingus orus, savaitgalį sulaukėme ir pirmojo sniego. Keliuose pablogėjus meteorologinėms sąlygoms be matomumui pasipylė eismo įvykių. Vairuotojams eismo sąlygas apsunkino lijundra, šlapia kelio danga, magistraliniai ir rajoniniai keliai vietomis buvo padengti plonu ledo sluoksniu, slidūs.  

Raginame vairuotojus elgtis atsakingai, visą dėmesį kelyje skirti eismo sąlygų įvertinimui ir saugiam vairavimui, sumažinti greitį, nedaryti staigių manevrų, o pėstiesiems primename, kad būtinai segėtų atšvaitus ar kitus šviesą atspindinčius elementus.

Praėjusią savaitę Panevėžio apskrities pareigūnai vykdė prevencinę priemonę, kurios metu neapšviestuose rajono keliuose gyventojams dalino atšvaitus, priminė, kaip teisingai juos nešioti, kad būtų matomi kitiems eismo dalyviams. Deja, pėsčiųjų atsakingumo ir sąmoningumo trūksta. Panevėžio apskrityje lapkričio 21 – 29 dienomis nustatyta net 259 pėsčiųjų ir dviratininkų padaryti Kelių eismo taisyklių pažeidimai, kai tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, 2019 metais, buvo užfiksuoti 65 pažeidimai.

Lapkričio 27 – 29 dienomis, vykstant didžiajam išpardavimų savaitgaliui, policijos pareigūnai ypatingą dėmesį skyrė karantino reikalavimų užtikrinimui ir vykdė sustiprintą prekybos centrų kontrolę. Buvo siekiama užtikrinti, kad apsilankymas prekybos centre būtų saugus, išvengta masinių susibūrimų ir kiekvienam pirkėjui užtikrinamas Vyriausybės nustatytas privalomas atstumas. Pareigūnai aktyviai diebo, patikrino daugybę prekybos vietų. Galima teigti, kad gyventojai elgiasi drausmingai, rūpinasi savo ir aplinkinių sveikata. Visoje apskrityje buvo nustatytas vos vienas pažeidimas – Rokiškio policijos pareigūnai pradėjo administracinę teiseną prekybininkui, darbo vietoje nedėvėjusiam apsauginės veido kaukės.