BDAR
gdpr

Savaitės policijos įvykių apžvalga

Data

2020 12 07

Įvertinimas
1
Svetaine3.jpg

Lapkričio 30 – gruodžio 6 dienomis Panevėžio apskrities policija registravo 857 įvykius (praėjusią savaitę – 855), pradėta 50 ikiteisminių tyrimų (praėjusią savaitę – 44). Į areštinę buvo pristatyti 24 asmenys.

Per savaitę buvo pradėta 15 ikiteisminių tyrimų dėl vagysčių (apvogtas 1 gyvenamasis namas ar butas, 6 – vagystės iš negyvenamų patalpų, 2 – vagystės iš automobilių, 6 – kitos vagystės). Šešios vagystės buvo užregistruotos Panevėžio mieste, 5 – Panevėžio rajone, 1 – Kupiškio rajone, 3 – Pasvalio rajone. Vagysčių šią savaitę neregistruota Biržų ir Rokiškio rajonuose.

Pradėtas 1 ikiteisminis tyrimas dėl sunkaus nusikaltimo – nužudymo, 2 ikiteisminiai tyrimai dėl turto sugadinimo, 1 – dėl netikrų pinigų, užfiksuotas 1 viešosios tvarkos pažeidimas.

Šią savaitę apskrities keliuose užregistruoti 4 įskaitiniai eismo įvykiai ( 3 - Panevėžio mieste, 1- Pasvalio rajone). Juose žuvo 1 pėstysis, 3 vairuotojai, 1 keleivis ir 1 pėstysis buvo sužeisti. Prie vairo neblaivūs sėdo 4 vairuotojai, kuriems nustatyta, kad kraujyje yra daugiau negu 1,5 promilės alkoholio, todėl taikoma baudžiamoji atsakomybė. Du neblaivius vairuotojus pareigūnai sustabdė Panevėžio rajone, 2 – Kupiškio rajone.

Šią savaitę registruota ženkliai daugiau vagysčių nei praėjusią savaitę, ypač pagausėjo vagysčių iš negyvenamų patalpų: garažų, sodo namelių, ūkinių pastatų. Priežastimi gali būti ir karantino laikotarpis, nes mažiau keliaujame, o ilgesniam laikui be priežiūros likusios sodybos ar namai  tampa ilgapirščių taikiniu. Todėl raginame gyventojus būti itin budrius ir nepamiršti pasirūpinti savo turto apsauga.

Patariame:

• Įsirenkite tik kokybiškus užraktus/spynas.

• Išeidami iš namų sandariai uždarykite langus, balkono duris.

• Išvykdami iš namų užrakinkite garažo, ūkinio pastato duris.

• Įsirenkite šviestuvus su judesio davikliais.

• Įsirenkite signalizaciją.

• Rakinkite vartus ir lauko duris, net kai esate kieme.

• Nepalikite kieme daiktų, pavyzdžiui kopėčių, kuriomis vagys galėtų patekti į Jūsų namų vidų.

• Nepalikite kieme daiktų, kuriuos lengva paimti, pavyzdžiui dviračio, žoliapjovės ar kt.

• Apdrauskite savo namus ir turtą, įvykus vagystei moralinių nuostolių neišvengsite, tačiau materialinius nuostolius jums gali kompensuoti.

• Nepraraskite budrumo socialiniuose tinkluose, visada įvertinkite, ar tą informaciją, kurią talpinate socialiniuose tinkluose, turi žinoti aplinkiniai asmenys, kurių galbūt nepažįstate. Nugalėkite norą pasidžiaugti, kad įdomiai leidžiate laiką, kur ir kada planuojate išvykti, nes tokia informacija – žinutė, kad jūsų nėra namuose. Verčiau įspūdžiais pasidalinkite, kai sugrįšite į namus.

Raginame apie daromus nusižengimus, įtartinus automobilius, asmenis, nedelsiant pranešti skubiosios pagalbos telefonu 112, arba internetu svetainėje www.epolicija.lt.