BDAR

Savaitės policijos įvykių apžvalga

Data

2021 02 08

Įvertinimas
0
Svetaine3.jpg

Vasario 1 – 7 dienomis Panevėžio apskrities policija registravo 982 įvykius (praėjusią savaitę – 1271), pradėti 36 ikiteisminiai tyrimai (praėjusią savaitę – 49). I areštinę pristatyti 26 asmenys.

Per savaitę buvo pradėti 5 ikiteisminiai tyrimai dėl vagysčių (1 – vagystė iš namo ar buto, 1 – iš negyvenamų patalpų, 3 – iš automobilių). Keturios vagystės įvykdytos Panevėžio mieste, 1 – Panevėžio rajone. Vagysčių šią savaitę neužregistruota Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio rajonuose.

Pradėti 4 ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo, 2 – dėl turto sugadinimo, 1 – dėl neteisėto elektroninių duomenų panaudojimo, 1 – dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės panaudojimo, 1 – dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo.

Vasario 1 – 7 dienomis apskrities keliuose nebuvo registruota įskaitinių (kai nukentėjo žmonės) eismo įvykių. Policijos pareigūnai sustabdė 3 neblaivius vairuotojus, kuriems nustatyta, kad kraujyje yra daugiau negu 1,5 promilės alkoholio, todėl taikoma baudžiamoji atsakomybė. Du neblaivūs prie vairo sėdo Kupiškio rajone, 1 – Panevėžyje.

Karantino laikotarpiu, kai prekyba sparčiai persikėlė į elektroninę erdvę, padaugėjo sukčiavimo atvejų. Žmonės skelbimų portale ar elektroninėje parduotuvėje radę patinkančią prekę, perveda avansą ar visą pinigų sumą, tačiau pirkinio nesulaukia, o su pardavėju daugiau nebepavyksta susisiekti. Raginame perkant ir ieškant prekių internete, neprarasti budrumo!

  • Pirkdami daiktą iš tam tikros interneto svetainės įsitikinkite, kad skelbimas yra tikras, paskaitykite komentarus, esančius po skelbimu, pabandykite rasti atsiliepimų apie prekės pardavėją, įsitikinti, ar toks asmuo egzistuoja.
  • Pirkdami daiktą iš tam tikros interneto svetainės įsitikinkite, kad skelbimas yra tikras, paskaitykite komentarus, esančius po skelbimu, pabandykite rasti atsiliepimų apie prekės pardavėją, įsitikinti, ar toks asmuo egzistuoja.
  • Jeigu prekę norite pirkti iš internetinės parduotuvės, paskaitykite atsiliepimus apie elektroninę parduotuvę, įsitikinkite jos patikimumu.
  • Išsaugokite pirkimą įrodančius dokumentus, mokėjimo pavedimo kopiją ar kita, taip pat susirašinėjimus su pardavėju tam, kad susidūrę su problemomis, juos galėtumėte pateikti atitinkamai institucijai.
  • Jeigu jau susitarėte, kad norite pirkti prekę, ir asmuo Jūsų prašo avanso, atkreipkite dėmesį, ar prisistačiusio asmens (kuris su Jumis bendravo) ir asmens, į kurio banko sąskaitą prašoma pervesti pinigus, banko sąskaitos sutampa.
  • Atkreipkite dėmesį į tai, jeigu prekės kaina neatitinka realios rinkos kainos, gali būti įspėjimas, kad prekė nėra tikra, o asmuo, norintis ją parduoti, tik bando Jus apgauti.

Jeigu nukentėjote, ar įtariate, kad susidūrėte su sukčiais, skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112 arba užregistruokite pranešimą www.epolicija.lt.