BDAR

Savaitės policijos įvykių apžvalga

Data

2021 02 22

Įvertinimas
0
svetain.jpg

Vasario 15 – 21 dienomis Panevėžio apskrities policija registravo 1045 įvykius (praėjusią savaitę – 1217), pradėti 46 ikiteisminiai tyrimai (praėjusią savaitę – 48). I areštinę pristatyti 33 asmenys.

Per savaitę buvo pradėti 6 ikiteisminiai tyrimai dėl vagysčių (3 – vagystės iš negyvenamų patalpų, 2 – iš automobilių, 1 – vagystė iš prekybos vietos). Trys vagystės įvykdytos Panevėžio mieste, 2 – Biržų rajone, 1 – Pasvalio rajone. Vagysčių šią savaitę neužregistruota Panevėžio rajone, Kupiškio, Rokiškio rajonuose.

Pradėti 3 ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo, 1 – dėl netikrų pinigų, 2 – dėl viešosios tvarkos pažeidimo, 2 – dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo, 1 – dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, 1 – dėl pasipriešinimas valstybės tarnautojui.

Vasario 15 – 21 dienomis apskrities keliuose registruoti 2 įskaitiniai (kai nukentėjo žmonės) eismo įvykiai. Juose buvo sužeista pėsčioji, žuvo vilkiko vairuotojas. Policijos pareigūnai sustabdė 5 neblaivius vairuotojus, kuriems nustatyta, kad kraujyje yra daugiau negu 1,5 promilės alkoholio, todėl taikoma baudžiamoji atsakomybė. Trys neblaivūs prie vairo sėdo Panevėžio mieste, 1 – Panevėžio rajone, 1 – Pasvalio rajone.

Praėjusią savaitę buvo pristatyta Rokiškio ir Biržų rajonų komisariatų 2020 metų veikla ir pasiekti rezultatai. Komisariatų vadovai nuotoliniame susitikime pateikė duomenis apie praėjusiais metais registruotas ir ištirtas nusikalstamas veikas, vagystes, reagavimą į įvykius, smurtą artimoje aplinkoje, informavo apie prevencinę veiklą, lygino pastarųjų 5 metų rezultatus. Išskyrė veiklos prioritetus 2021 metams. Minėjo, kad metai policijai buvo kupini naujų iššūkių, nežinios, teko pradėti vykdyti funkcijas, kurių ankščiau nėra tekę vykdyti (kontrolės postai, sergančiųjų ir savizoliacijoje esančių asmenų kontrolė, kitų karantino ribojimų užtikrinimas bei pradėtas taikyti nuotolinis darbas). Už atsidavimą darbui dėkojo pareigūnams, kuriems teko atsisakyti suplanuoto poilsio, dirbti sudėtingomis sąlygomis. Pasidžiaugta, kad šias pastangas visuomenė įvertino, nes apklausos parodė, kad Panevėžio apskrityje pasitikėjimas policija itin aukštas, net 92 proc..