BDAR

Savaitės policijos įvykių apžvalga

Data

2021 03 01

Įvertinimas
0
1245_b838655993ae211287d296468fd2e9fe.jpg

Vasario 22 – 28 dienomis Panevėžio apskrities policija registravo 1067 įvykius (praėjusią savaitę – 1045), pradėti 67 ikiteisminiai tyrimai (praėjusią savaitę – 46). I areštinę pristatyti 37 asmenys.

Per savaitę buvo pradėta 13 ikiteisminių tyrimų dėl vagysčių ( 1 vagystė iš buto ar namo, 4 – iš negyvenamų patalpų, 2 – iš automobilių, 6 – iš prekybos centrų). Septynios vagystės įvykdytos Panevėžio mieste, 1 – Panevėžio rajone, 1 – Rokiškio rajone, 4 – Pasvalio rajone. Vagysčių šią savaitę neužregistruota Kupiškio, Biržų rajonuose.

Pradėti 5 ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo, 1 – dėl netikrų pinigų, 1 – dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo, 5 – dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis.

Vasario 22 – 28 dienomis apskrities keliuose registruoti 3 įskaitiniai (kai nukentėjo žmonės) eismo įvykiai. Juose žuvo automobilio vairuotojas, buvo sužeistas keleivis ir du pėstieji. Policijos pareigūnai sustabdė 5 neblaivius vairuotojus, kuriems nustatyta, kad kraujyje yra daugiau negu 1,5 promilės alkoholio, todėl taikoma baudžiamoji atsakomybė. Du neblaivūs prie vairo sėdo Panevėžio mieste, 1 – Panevėžio rajone, 2 – Rokiškio rajone.

Praėjusią savaitę buvo pristatyta Kupiškio, Pasvalio ir Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariatų 2020 metų veikla ir pasiekti rezultatai. Komisariatų vadovai nuotoliniame susitikime pateikė duomenis apie praėjusiais metais registruotas ir ištirtas nusikalstamas veikas, vagystes, reagavimą į įvykius, smurtą artimoje aplinkoje, informavo apie prevencinę veiklą, lygino pastarųjų 5 metų rezultatus. Išskyrė veiklos prioritetus 2021 metams. Minėjo, kad metai policijai buvo kupini naujų iššūkių, nežinios, teko pradėti vykdyti funkcijas, kurių ankščiau nėra tekę vykdyti (kontrolės postai, sergančiųjų ir savizoliacijoje esančių asmenų kontrolė, kitų karantino ribojimų užtikrinimas bei pradėtas taikyti nuotolinis darbas). Už pastangas dėkojo pareigūnams, kuriems teko atsisakyti suplanuoto poilsio, dirbti sudėtingomis sąlygomis. Pasidžiaugta, kad šias pastangas visuomenė įvertino, nes apklausos parodė, kad Panevėžio apskrityje pasitikėjimas policija itin aukštas, net 92 proc..

♦Vyriausybė paskelbė, kad karantinas šalyje pratęsiamas iki kovo 31 d. Judėjimo ribojimai tarp savivaldybių pratęsiami iki kovo 15 d., leidžiamas judėjimas tarp 6 žiedinių savivaldybių ir jų miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Alytaus ir Panevėžio (pvz. Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono).

♦Policija ragina gyventojus būti atsargiais ir neužkibti ant sukčių, besinaudojančių COVID-19 situacija, kabliuko.

Galimi sukčiavimo būdai:

  • Sieks išgauti asmeninius duomenis, kad galėtų įtraukti į skiepijamų asmenų sąrašą.
  • Siūlys susimokėti, kad atsidurtumėte skiepijamų asmenų sąrašo viršuje.
  • Siūlys unikalią galimybę įsigyti COVID-19 vakciną.