BDAR
gdpr

Savaitės policijos įvykių apžvalga

Data

2021 03 22

Įvertinimas
1
policij.jpg

Kovo 15 – 21 dienomis Panevėžio apskrities policija registravo 1009 įvykius (praėjusią savaitę – 1047), pradėti 35 ikiteisminiai tyrimai (praėjusią savaitę – 54). Į areštinę pristatyti 32 asmenys.

Per savaitę buvo pradėta 11 ikiteisminių tyrimų dėl vagysčių ( 6 – iš negyvenamų patalpų, 2 – gyvenamojo namo ar buto, 1 – iš automobilių, 2 – iš prekybos vietos). Penkios vagystės įvykdytos Panevėžio mieste, 2 – Panevėžio rajone, 1 – Biržų rajone, 1 – Kupiškio rajone, 1 – Rokiškio rajone, 1 – Pasvalio rajone.

Pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, 1 – dėl sukčiavimo, 1 – dėl neteisėto elektroninių duomenų panaudojimo.

Kovo 15 – 21 dienomis apskrities keliuose nebuvo registruota įskaitinių (kai nukentėjo žmonės) eismo įvykių. Policijos pareigūnai sustabdė 3 neblaivius vairuotojus, kuriems nustatyta, kad kraujyje yra daugiau negu 1,5 promilės alkoholio, todėl taikoma baudžiamoji atsakomybė. Vienas neblaivus vairuotojas prie vairo sėdo Panevėžio rajone, 1 – Pasvalio rajone, 1 – Rokiškio rajone.

Panevėžio apskrities policija skatina aktyvesnį tarpusavio bendradarbiavimą su ūkininkais ir inicijuoja nuotolinius pasitarimus. Praėjusią savaitę įvyko susitikimai su Kupiškio, Panevėžio, Rokiškio rajonų ūkininkais. Pasitarimų metu buvo pateikti statistiniai duomenys apie įvykdytas vagystes iš ūkininkų ir informacija apie dažniausiai pavogtus objektus (kuras, įvairūs įrankiai, navigacinės sistemos, chemikalai, trąšos). Taip pat aptartos elektroninių nusikaltimų grėsmės, kai sukčiai siūlo įsigyti žemės ūkio techniką internete, skelbimų portaluose. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Rimantas Bobinas atkreipė dėmesį į tai, kad vagišiai iš vienų ūkininkų vagia, o kitiems parduoda už ženkliai mažesnę kainą nei įprasta rinkoje. Todėl labai svarbus pačių ūkininkų sąmoningumas, nes pasinaudoję proga nusipirkti pigiau, jie didina paklausą, skatina vagišius ir toliau ieškoti būdų pasipelnyti, vogti iš kitų ūkininkų. Pasitarimuose pasidalinta gerosios praktikos pavyzdžiais, aptarti įvairūs galimi bendradarbiavimo būdai, akcentuota, kad itin svarbu nuolat keistis informacija, kad būtų galima užkardyti nusikalstamas veikas, susijusias su žemės ūkio sektoriumi.

Kovo 22 d. – 26 dienomis šalies keliuose bus vykdoma aktyvi pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo kontrolė.

Policija atsižvelgdama į tai, kad dėl pavojingo lenkimo, įvažiavimo į priešpriešinio eismo juostą pažeidžiant Kelių eismo taisyklių reikalavimus įvyksta daug eismo įvykių, kurių metu žūva ar sužeidžiami žmonės, organizuoja reidus ir siekia gerinti eismo saugumą ir mažinti avaringumą.

Raginame visus eismo dalyvius būti atsakingais, kartu puoselėti eismo saugumą, pranešti apie pastebėtus pavojingo ir chuliganiško vairavimo atvejus, galimai neblaivius vairuotojus, kitus šiurkščius Kelių eismo taisyklių pažeidimus.