BDAR
gdpr

Savaitės policijos įvykių apžvalga

Data

2021 03 29

Įvertinimas
0
1245_b838655993ae211287d296468fd2e9fe.jpg

Kovo 22 – 28 dienomis Panevėžio apskrities policija registravo 1126 įvykius (praėjusią savaitę – 1047), pradėti 48 ikiteisminiai tyrimai (praėjusią savaitę – 35). Į areštinę pristatytas 31 asmuo.

Per savaitę buvo pradėta 11 ikiteisminių tyrimų dėl vagysčių ( 5 – iš negyvenamų patalpų, 1 – gyvenamojo namo ar buto, 2 – iš automobilių, 2 – iš prekybos vietos, 1 – kita). Keturios vagystės įvykdytos Panevėžio mieste, 2 – Panevėžio rajone, 2 – Biržų rajone, 1 – Kupiškio rajone, 1 – Rokiškio rajone, 1 – Pasvalio rajone.

Pradėti trys ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo, 3 – dėl turto sugadinimo, 7 – dėl viešosios tvarkos pažeidimo, 1 – dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės panaudojimo, 1 – dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis.

Kovo 22 – 28 dienomis apskrities keliuose nebuvo registruota įskaitinių (kai nukentėjo žmonės) eismo įvykių. Policijos pareigūnai sustabdė 3 neblaivius vairuotojus, kuriems nustatyta, kad kraujyje yra daugiau negu 1,5 promilės alkoholio, todėl taikoma baudžiamoji atsakomybė. Vienas neblaivus vairuotojas prie vairo sėdo Biržų rajone, 1 – Kupiškio rajone, 1 – Rokiškio rajone.

Kovo 26 d. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai surengė keleivių ir krovinių vežėjų patikrinimą. Šia prevencine priemone siekiama užtikrinti viešojo transporto keleivių saugumą, užkirsti kelią nelaimingiems atsitikimams kelyje. Reido metu pareigūnai vykdė blaivumo kontrolę, aiškinosi, ar vairuotojai nepažeidžia Kelių eismo taisyklių reikalavimų, nedaro kitų pažeidimų. Patikrintas 18 autobusų ir 4 krovininių transporto priemonių vairuotojų blaivumas. Pažeidimų nenustatyta.

Kovo 22 d. – 26 dienomis šalies keliuose buvo vykdoma aktyvi pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo kontrolė. Policija atsižvelgdama į tai, kad dėl pavojingo lenkimo, įvažiavimo į priešpriešinio eismo juostą pažeidžiant Kelių eismo taisyklių reikalavimus įvyksta daug eismo įvykių, kurių metu žūva ar sužeidžiami žmonės, organizuoja reidus ir siekia gerinti eismo saugumą ir mažinti avaringumą. Panevėžio miesto ir rajono teritorijoje nustatyti net 27 lenkimo tvarkos pažeidimai ir 1 chuliganiško vairavimo atvejis. Pažeidėjams atimta teisė vairuoti ir paskirtos piniginės baudos.

  • Raginame visus eismo dalyvius būti atsakingais, nes daug skaudžių eismo įvykių, kurių metu žūva ar yra sunkiai sužeidžiami žmonės, įvyksta dėl įvažiavimo į priešpriešinio eismo juostą ir Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos pažeidimo.
  • Kelyje elkimės kantriai, lenkite tik įsitikinę, kad tai daryti saugu!
  • Pastebėję pavojingo ir chuliganiško vairavimo atvejus, galimai neblaivius vairuotojus, kitus šiurkščius Kelių eismo taisyklių pažeidimus praneškite policijai.