BDAR
gdpr

Savaitės policijos įvykių apžvalga

Data

2021 04 26

Įvertinimas
0
Svetaine.jpg

Balandžio 19 – 25 dienomis Panevėžio apskrities policija registravo 1185 (praėjusią savaitę – 1014) įvykius, pradėta 60 (praėjusią savaitę – 57) ikiteisminių tyrimų. Į areštinę pristatyti 42 asmenys.

Per savaitę buvo pradėta 12 ikiteisminių tyrimų dėl vagysčių ( 3 – iš negyvenamų patalpų, 4 – iš prekybos centrų, 4 – kitos vagystės). Aštuonios vagystės įvykdytos Panevėžio mieste, 1 – Kupiškio rajone, 2 – Pasvalio rajone. Vagysčių nebuvo registruota Panevėžio rajone, taip pat Biržų ir Rokiškio rajonuose.

Pradėti trys ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo, 5 – dėl turto sugadinimo, 4 – dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, 1 – dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Balandžio 12 – 18 dienomis apskrities keliuose registruoti du įskaitiniai (kai nukentėjo žmonės) eismo įvykiai. Sužeisti dviračio ir paspirtuko vairuotojai. Policijos pareigūnai sustabdė 6 neblaivius vairuotojus, kuriems nustatyta, kad kraujyje yra daugiau negu 1,5 promilės alkoholio, todėl taikoma baudžiamoji atsakomybė. Trys neblaivūs vairuotojai prie vairo sėdo Panevėžio mieste, 1 – Biržų rajone, 2 – Rokiškio rajone.

Balandžio 19–25 dienomis Europos keliuose buvo vykdoma tikslinė prevencinė priemonė, skirta transporto priemonių leistino važiavimo greičio kontrolei užtikrinti. Balandžio 21-ąją, trečiadienį, buvo organizuojama 24 valandų trukmės specialioji priemonė „Greičio maratonas“ (angl. Operation Speed Marathon). Jos sumanymas – leistino važiavimo greičio viršijimo, neatsižvelgiant į kelio būklę, matomumą, oro sąlygas, kitas aplinkybes, problema.

Vykdant priemonę Kelių eismo taisyklių pažeidimams fiksuoti buvo naudojamos turimos visos specialiosios techninės fiksavimo priemonės ir taikomas tiek viešasis, tiek neviešasis ar mišrusis patruliavimo būdai. Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai dirbo neteritoriniu principu šalies magistraliniuose keliuose.

Panevėžio apskrities policijos pareigūnai, vykdydami prevencinę priemonę, dėmesį skyrė prižiūrimos teritorijos avaringiausiems keliams ir gatvėms. Per savaitę jie užfiksavo 547 greičio viršijimo atvejus. Iš jų net 118 atvejų, kai leistinas važiavimo greitis buvo viršytas daugiau nei 30 km/h.

Policija prašo visų vairuotojų – pasirinkite tik saugų važiavimo greitį.