BDAR
gdpr

Savaitės policijos įvykių apžvalga

Data

2021 05 03

Įvertinimas
2
1247_30573bc61bbbee67e9b519261edc22b1.jpg

Balandžio 26 – gegužės 2 dienomis Panevėžio apskrities policija registravo 1021 (praėjusią savaitę – 1185) įvykį, pradėti 58 (praėjusią savaitę – 60) ikiteisminiai tyrimai. Į areštinę pristatyta 40 asmenų.

Per savaitę buvo pradėti 9 ikiteisminiai tyrimai dėl vagysčių ( 5 – iš negyvenamų patalpų, 1 – iš gyvenamo namo ar buto, 1 – iš prekybos vietos, 2 – kitos vagystės). Septynios vagystės įvykdytos Panevėžio mieste, 1 – Panevėžio rajone, 1 – Pasvalio rajone. Vagysčių nebuvo registruota Kupiškio, Biržų ir Rokiškio rajonuose.

Pradėti trys ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo, 1 – dėl netikrų pinigų, 4 – dėl turto sugadinimo, 3 neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, 2 – dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Balandžio 26 – gegužės 2 dienomis apskrities keliuose registruotas vienas įskaitinis (kai nukentėjo žmonės) eismo įvykis. Jo metu sužeista automobilio keleivė. Policijos pareigūnai sustabdė 6 neblaivius vairuotojus, kuriems nustatyta, kad kraujyje yra daugiau negu 1,5 promilės alkoholio, todėl taikoma baudžiamoji atsakomybė. Keturi neblaivūs vairuotojai prie vairo sėdo Panevėžio rajone, 1 – Biržų rajone, 1 – Kupiškio rajone.

Policija pastebi, kad šalyje pastaruoju metu suintensyvėję sukčiavimai, kuomet prašoma pervesti avansą už neva parduodamą veislinį šunį. Sukčiai sugeba patiklius šuniukų mylėtojus įtikinti, jog avanso reikia dėl to, kad pageidaujančiųjų įsigyti mielą keturkojį yra daug, o avansas bus garantija pačiam pirkėjui.

Įspėjame, kad elektroninėje erdvėje ieškodami mėgstamos veislės augintinio, būtumėte atsargūs! Skelbimų portaluose suradę išsvajotą šuniuką, pirmiausia pamėginkite internete paieškoti informacijos ir atsiliepimų apie pardavėjus. Bendraudami su jais telefonu ar žinutėmis, nepraraskite budrumo, nes sukčiai gali maloniai papasakoti apie šuniuko kilmę, siųsti gražias nuotraukas, pažadėti, kad jau netrukus galėsite atvykti jo apžiūrėti – tereikia pervesti avansą. Dažnai pirkėjui atsiunčiama ir pasirašyta fiktyvi pirkimo-pardavimo sutartis, taip gudri sukčių afera atrodo dar įtikinamesnė. Pervedus rezervacijos mokestį arba visą sumą už parduodamą šuniuką su pardavėju susisiekti nebepavyksta.

Nepapulkite į elektroninėje erdvėje siaučiančių sukčių pinkles!

Visais atvejais, apie pastebėtus pažeidimus būtinai praneškite tel. 112 arba per www.epolicija.lt. Pranešę policijai padėsite efektyviau ir greičiau išaiškinti sukčius – visi gauti pranešimai yra registruojami, analizuojami, gretinami ir susiejami pagal bendrus požymius.