BDAR

Savaitės policijos įvykių apžvalga

Data

2021 06 07

Įvertinimas
0
policij.jpg

Gegužės 31 – birželio 6 dienomis Panevėžio apskrities policija registravo 1638 įvykius (praėjusią savaitę – 998), pradėti 66 (praėjusią savaitę – 51) ikiteisminiai tyrimai. Į areštinę pristatyti 36 asmenys.

Per savaitę buvo pradėta 14 ikiteisminių tyrimų dėl vagysčių (6 – iš negyvenamų patalpų, 1 – iš gyvenamojo namo teritorijos (kiemo), 2 – iš prekybos vietos, 3 – iš automobilio, 2 – kitos). Penkios vagystės įvykdytos Panevėžio mieste, 3 – Panevėžio rajone, 2 – Kupiškio rajone, 3 – Biržų rajone, 1 – Pasvalio rajone. Vagysčių savaitę neregistruota Rokiškio rajone.

Pradėti keturi ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo, 4 – dėl turto sugadinimo, 3 – dėl viešosios tvarkos pažeidimo, 2 – dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis.

Gegužės 31 – birželio 6 dienomis apskrities keliuose registruotas vienas įskaitinis (kai nukentėjo žmonės) eismo įvykis. Jo metu sužeistas nepilnametis motorolerio vairuotojas. Policijos pareigūnai sustabdė 7 neblaivius vairuotojus, kuriems nustatyta, kad kraujyje yra daugiau negu 1,5 promilės alkoholio, todėl taikoma baudžiamoji atsakomybė. Du neblaivūs vairuotojai prie automobilio vairo sėdo Panevėžio mieste, 1 – Panevėžio rajone, 1 – Kupiškio rajone, 1 – Biržų rajone, 2 – Rokiškio rajone.

  • Praėjusią savaitę atranką į Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio komisariato viršininko pareigas laimėjęs Einis Kudžma pradėjo darbą naujose pareigose. Jis buvo oficialiai pristatytas kolektyvui. Einis Kudžma policijoje tarnauja jau 28 metus, pastaruosius 18 metų vadovavo Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimo skyriui. Naujai paskirtą vadovą pasveikino Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Rimantas Bobinas, Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas bei komisariato darbuotojai.

 

  • Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai Rokiškio rajone surengė slaptą operaciją. Jos metu sulaikytas trisdešimtmetis vyras, o jo sodyboje aptikta auginama narkotinė žaliava – kanapės. Kanapės buvo auginamos specialiomis sąlygomis keliose sodybos vietose. Sulaikytam įtariamajam pateikti įtarimai dėl neteisėto didelio kiekio aguonų, kanapių ar kitų į narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašą įtrauktų augalų auginimo (Baudžiamojo kodekso 265 str.) bei įrenginių narkotinėms ar psichotropinėms medžiagoms gaminti gaminimo arba narkotinių ar psichotropinių medžiagų gamybos technologijų ar instrukcijų rengimo (BK 262 str.). Už tai griežčiausia gresianti bausmė – laisvės atėmimas iki 5 metų.

 

  • Birželio 1-ąją dieną paskelbti ir apdovanoti respublikinio teisinių žinių konkurso „Temidė“ nugalėtojai. Sėkmingai įveikę visus iššūkius ir etapus konkurso nugalėtojais tapo Panevėžio 5-osios gimnazijos moksleiviai. Antrąją vietą iškovojo Palangos senosios gimnazijos moksleiviai, trečiąją - Elektrėnų savivaldybės Kietaviškių progimnazijos moksleiviai.