BDAR
gdpr

Savaitės policijos įvykių apžvalga

Data

2021 08 23

Įvertinimas
0
Svetaine5.jpg

Rugpjūčio 16rugpjūčio 22 dienomis Panevėžio apskrities policija registravo 999 įvykių (praėjusią savaitę1017), pradėti 63 (praėjusią savaitę53) ikiteisminiai tyrimai. Į areštinę pristatyti 37 asmenys.

Per savaitę buvo pradėta 14 ikiteisminių tyrimų dėl vagysčių (6 – iš negyvenamų patalpų, 4iš gyvenamojo namo ar buto, 4 kita). 10 vagysčių įvykdyta Panevėžio mieste, 2 – Rokiškio rajone, 1 – Biržų rajone, 1 – Kupiškio rajone. Vagysčių šią savaitę neregistruota Pasvalio rajone.

Pradėti trys ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo, 2 – dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo, 2 – dėl viešosios tvarkos pažeidimo, 3 – dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis.

Rugpjūčio 16rugpjūčio 22 dienomis apskrities keliuose registruoti keturi įskaitiniai (kai nukentėjo žmonės) eismo įvykiai. Jo metu žuvo motorinio dviračio ir automobilio vairuotojai, sužeistas motociklininkas ir pėsčioji. Policijos pareigūnai sustabdė 7 neblaivius vairuotojus, kuriems nustatyta, kad kraujyje yra daugiau nei 1,5 promilės alkoholio, todėl taikoma baudžiamoji atsakomybė. Trys neblaivūs vairuotojai prie automobilio vairo sėdo Panevėžio mieste ir rajone, 1 – Biržų rajone, 1 – Kupiškio rajone, 1 Pasvalio rajone, 1 Rokiškio rajone.

Policija pataria! Saugokite savo turtą!

Primename:

  • Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į butą. Nepasitikėkite vien asmens prisistatymu, specialaus pažymėjimo rodymu, neatidarykite durų įvairiems „specialistams“. Klauskite apie atvykimo tikslą.

  • Tinkamai sutvirtinkite buto duris, įdėkite patikimas spynas, įtaisykite akute, durų sklendę.

  • Užrakinkite duris visais užraktais, netgi keletui minučių, kai išnešate šiukšles, ar išeinate į parduotuvę. Nepalikite raktų laiškų dėžutėse, po kilimėliu, kitose “slaptose” vietose.

  • Išvažiuodami iš namų sandariai uždarykite langus, balkono duris. Esant galimybei, palikite bute įjungtą šviesą, radijo tašką.

  • Pametę raktus, būtinai pakeiskite spyną.

  • Susitarkite su patikimais kaimynais, kad kai jūsų nėra pasaugotų namus, išimtų spaudą iš pašto dėžutės. Už tai būkite pasiruošę pasaugoti jų namus, kai jie bus išėję ar išvykę.

  • Įsirenkite bute ar gyvenamajame name apsauginę signalizaciją, tokiu būdu jūsų namai bus saugomi 24 valandas per parą.

  • Jei gyvenate žemutiniuose aukštuose, įsistiklinkite balkonus. Gerai apšvieskite kiemą ir automobilių stovėjimo aikštelę.

  • Apsidrauskite namų turtą draudimo bendrovėje.

  • Jei sugrįžę namo pastebėjote, kad bute jau lankėsi vagys (atvertos durys, išdaužtas langas ir t.t.), neikite į butą, gal nusikaltėliai dar neišėjo. Nieko nelieskite rankomis, nepalikite bereikalingų savo pėdsakų ir nepanaikinkite nusikaltėlių. Užeikite pas kaimynus ir iškvieskite policiją.

Jeigu jus apvogė ar apgavo, nedelsiant kreipkitės į policiją:

112 (skubios pagalbos tarnybų telefonu)

info@policija.lt

Saugokime save ir kitus.