BDAR
gdpr

Savaitės policijos įvykių apžvalga

Data

2021 10 25

Įvertinimas
0
savaite3.jpg

Spalio 18 – 24 dienomis Panevėžio apskrities policija pradėjo 62 (praėjusią savaitę – 64) ikiteisminius tyrimus.

Per savaitę buvo pradėti 4 ikiteisminiai tyrimai dėl vagysčių (6 – iš negyvenamų patalpų, 1 – iš gyvenamojo namo ar buto, 1 – iš gyvenamojo namo kiemo, 4 – kitos). Trys vagystės įvykdytos Panevėžio mieste, 1 – Panevėžio rajone. Vagysčių šią savaitę neregistruota Kupiškio, Rokiškio, Pasvalio ir Biržų rajonuose.

Pradėti šeši ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo, 1 – dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo, 2 – dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, 2 – dėl viešosios tvarkos pažeidimo, 1 – dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui.

Spalio 18 – 24 dienomis apskrities keliuose buvo registruoti keturi įskaitiniai (kai nukentėjo žmonės) eismo įvykiai. Jų metu žuvo pėstysis, sužalota dviratininkė ir du pėstieji. Policijos pareigūnai sustabdė 9 neblaivius vairuotojus, kuriems nustatyta, kad kraujyje yra daugiau nei 1,5 promilės alkoholio, todėl taikoma baudžiamoji atsakomybė. Keturi neblaivūs vairuotojai prie automobilio vairo sėdo Panevėžio mieste, 1 – Panevėžio rajone, 3 – Biržų rajone, 1 – Rokiškio rajone.

 

Spalio 24 d. ( penktadienį) nuo 16 iki 21 val. visoje šalyje vyko speciali policijos priemonė, kurios metu buvo tikrinama, ar asmenys, patekę į prekybos ar laisvalaikio praleidimo vietas, pateikia jiems priklausantį galimybių pasą.

Iš viso dirbo beveik 200 policijos pareigūnų, kurie patikrino beveik 12 000 asmenų. Priemonės metu pradėti 38 ikiteisminiai tyrimai dėl svetimo galimybių paso pagrobimo arba pagrobtojo panaudojimo, taip pat pradėta 21 administracinė teisena dėl veido kaukių nedėvėjimo.

Daugiausiai ikiteisminių tyrimų pradėta Kauno - 13, Klaipėdos - 10, Vilniaus - 6, Marijampolės ir Utenos - po 3, Alytaus - 2, Panevėžio - 1. Nei vieno ikiteisminio tyrimo nepradėta Šiaulių, Telšių ir Tauragės apskrityse. 

Tokie patikrinimai numatomi ir ateityje.

Primename, kad atsakomybė už tokius veiksmus numatyta baudžiamajame kodekse:

300 straipsnis. Dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu
Tas, kas pagamino netikrą dokumentą, suklastojo tikrą dokumentą arba žinomai netikrą ar žinomai suklastotą tikrą dokumentą laikė, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

302 straipsnis. Antspaudo, spaudo ar dokumento pagrobimas arba pagrobtojo panaudojimas
Tas, kas pagrobė ar neturėdamas teisėto pagrindo įgijo, laikė, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo fizinio ar juridinio asmens antspaudą, spaudą, dokumentą ar griežtos atskaitomybės blanką, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.