BDAR

Visuomenei pateikiamos informacijos patikslinimas

Data

2021 02 18

Įvertinimas
0
1245_b838655993ae211287d296468fd2e9fe.jpg

Vakar portale birzietis.lt pasirodė straipsnis, kuriame nurodoma, kad nubausti žmonės, pažeidę karantino taisykles. Atkreipiame dėmesį, kad straipsnyje pateikiama ne visa ir šiek tiek klaidinanti informacija apie minimą įvykį.

Straipsnyje kalbama apie nubaustą moterį, tačiau tą dieną dėl karantino taisyklių pažeidimo Biržų rajone nėra nubausta nei viena moteris. Bauda už kaukės nedėvėjimą viešojoje vietoje, kai šalyje numatytas privalomas kaukių dėvėjimas net ir atviroje teritorijoje, skirta dviem vyrams. Beje, vienas iš jų su savimi turėjo ir kontrabandinių rūkalų.

Šiuo metu Biržų rajono policijos pareigūnai didesnį dėmesį skiria karantino taisyklių laikymosi kontrolei, nes Biržų rajonas užima 2 vietą Lietuvoje pagal susirgimų skaičių, ypač ryškus užkrato plitimas šeimose perduodant iš vieno šeimos rato kitiems.

2021 m. vasario 11 d., kaip ir kasdien, policijos pareigūnai atliko savo pareigą ir patruliavo savo prižiūrimoje teritorijoje. Šiuo iššūkių pilnu metu policijos pareigūnai privalo atlikti papildomą funkciją – užtikrinti, kad visuomenė laikytųsi nustatytų karantino taisyklių, tarp jų – ir prižiūrėti kaukių dėvėjimo tvarką. Pamatę gatve einančius vyrus be veidą bei nosį dengiančių apdangalų, pareigūnai juos perspėjo, kad toks visoje šalyje galiojančių taisyklių pažeidimas užtraukia baudą, todėl rekomenduoja užsidėti kaukes. Vyrai tai padaryti kategoriškai atsisakė, todėl buvo nubausti pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 45 str. 4 d., kuri numato, kad veikos, sukėlusios pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, padarytos karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino, riboto karantino metu, taip pat susidarius ekstremaliajai situacijai ar ekstremaliajam įvykiui, jeigu ekstremalioji situacija ar ekstremalusis įvykis kelia pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, užtraukia baudą asmenims nuo 500 iki 1500 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500 iki 6000 eurų.

Pareigūnai primena, kad karantino metu sugriežtinta viešosios tvarkos kontrolė, siekiant užtikrinti kiek įmanoma mažesnį viruso plitimą. Pareigūnai viešosiose vietose nuolat stebi, ar gyventojai taisyklingai dėvi nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, nesiburiuoja. Primename, kad laikytis numatytų reikalavimų yra privaloma, o nesilaikantiems gresia atsakomybė. Straipsnį galite perskaityti:

https://www.birzietis.lt/aktualijos/tuscio-kaimo-gyventojams-istustino-ir-pinigines?fbclid=IwAR3a96JjD23iuusibhKSCP6WmT8GSJb1kgYGGYV5bBFhNWfZ4cceo-kn6WI